Biała Piska. Ekipa "Wośpobusa" rusza w drogę

2020-12-11 12:34:30(ost. akt: 2020-12-11 12:59:20)

Autor zdjęcia: MGOK Biała Piska

"Wośpowóz w drodze" – pod takim kryptonimem przebiegać będzie akcja sztabu 5637 WOŚP w Białej Piskiej, która rozpocznie się 15 grudnia i potrwa do 2 stycznia 2021 roku.
Celem akcji będzie powszechna i specjalistyczna diagnoza społeczności lokalnych w gminie Biała Piska. Ekipa specjalistów z „Wośpobusa”, ubranych w lekarskie kitle i stetoskopy, dosłownie i w przenośni przebada miejscową ludność wiosek i sprawdzi, czy bije im serce do WOŚP-u.

Każdy badany otrzyma od „wośpowych lekarzy” receptę i zalecenia. Reszta ekipy - animatorzy wcielą się w rolę terapeutów i zaaplikują oczekującym na badanie zabawy ruchowe, które podniosą poziom endorfin i wzmocnią rytm serca.

W trakcie badania wolontariusze odbiorą do wośpowych skarbonek stosowne opłaty za badania.

Trasa „Wośpobusa” jest zaprogramowana na każdy dzień, a godzina przyjazdu uzgodniona jest z sołtysem danej wioski. To oni poinformują o czasie i miejscu spotkania z Wośpowym Pogotowiem Diagnostycznym.

Każde spotkanie odbywać się będzie w otwartej przestrzeni. Wykorzystane do tego celu będą boiska szkolne i place przed świetlicami wiejskimi.