Rusza Warmiński Jarmark Świąteczny

2020-12-10 14:20:38 (ost. akt: 2020-12-10 14:21:46)   Artykuł sponsorowany
W tym roku niemal wszystko jest takie samo, jak nigdy. Także 12. edycja świątecznego jarmarku nie mogła nie być wyjątkową. Zachęcamy do odwiedzenia w najbliższych dniach (10-13 grudnia) Starego Miasta.
- Przyzwyczailiśmy się, że Warmiński Jarmark Świąteczny to rozgrzewająca dawka ciepła w środku zimy - mówi dyrektor organizującego wydarzenie Miejskiego Ośrodka Kultury, Mariusz Sieniewicz. - Ożywcza piguła piękna i dobrej energii, dzięki którym olsztyńskie Stare Miasto otula atmosfera autentycznej wspólnoty i wyśmienitej zabawy. I to się na pewno nie zmieni! Cały obszar Starego Miasta zamienimy w arenę swoistej gry miejskiej - choć bez udziału animatorów. Wierzymy, że kolejne przystanki na jej trasie dostarczą wam wiele radości i pozwolą przypomnieć sobie, jak wygląda uśmiech jarmarkowych zakątków.
* W Zaułku Szlachetnych Uczynków spróbujemy odkryć wasze supermoce w niesieniu pomocy i zaprosimy was na giełdę dobrych pomysłów.
* W Uliczce Innych Wspomnień stanie wyjątkowa, komiczno-sentymentalna wystawa plenerowa "Strzeż się Mikołaja!".
* Na Przystanku Miłość natkniecie się na oryginalną instalację z jemiołą, miłosną ławeczkę muzyczną oraz oczywiście tablicę do miłosnych wyznań.
* Trakt Mikołajowy przyozdobi niezwykła wystawa wizerunków Mikołajów na przestrzeni dziejów i z różnych stron świata.
* Na Placu Marzycieli zanurzycie się w niesamowity świat inspirowany Alicją w krainie czarów i Narnią, pełen fantastycznych, rozświetlonych i baśniowych dekoracji.
* Arkady Pomocnych Skrzatów zamienią się w bajkową przestrzeń z wesołymi wizerunkami skrzatów i krasnali.
* Wzdłuż Alei Pięknych Życzeń natkniecie się na pozdrowienia od historycznych postaci związanych z regionem. Wy sami również będziecie mieli szansę sprawić nieco radości innym.
* W Alei Pięknych Życzeń umieścimy bowiem specjalną skrzynkę życzeń dla seniorów - samotnych pensjonariuszy dwóch domów pomocy społecznej.
Namawiamy gorąco do podzielenia się odrobiną dobra i wrzucania do skrzynki kartek z życzeniami. W waszym imieniu przekażemy je osobom, które w tych - i tak już trudnych - czasach, dotkliwiej od nas borykają się z samotnością, izolacją i poważnymi dolegliwościami. Nasi seniorzy niestety nie mają rodzin, które by się o nich troszczyły. Pokażmy wspólnie, że nie wszyscy o nich zapomnieli! Kartki możecie przygotować nawet wcześniej, wystarczy tylko wrzucić je potem do skrzynki.
Nie zapomnimy również o tych, którzy niestety nie będą mogli bawić się z nami. Z bólem serca, choć z wiadomych przyczyn, w tym roku musieliśmy niestety zrezygnować z tradycyjnych odwiedzin Mikołaja u dzieci przebywających w olsztyńskich lecznicach.
Ale znaleźliśmy radę i na to! W okolicach olsztyńskich szpitali i placówek specjalistycznych zaprezentujemy wyjątkowe spektakle plenerowe teatrów ognia, które będzie można bezpiecznie podziwiać z okien. Tak, to prawda. To będą święta inne niż wszystkie. Zróbmy razem wszystko, by wydobyć z nich to, co najpiękniejsze!
[Facebook wydarzenia]

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD