Międzynarodowo w Aquasferze

2020-12-10 09:41:25(ost. akt: 2020-12-10 09:41:58)
Młodzi pływacy olsztyńskiego Kormorana

Autor zdjęcia: archiwum klubu

W Aquasferze zorganizowano V Międzynarodowe Grand Prix Warmii i Mazur. Prawie 500 młodych pływaków rywalizowało w następujących kategoriach wiekowych: U-9, U-10, U-11, U-12, U-13, U-14 i starsi.
W klasyfikacji medalowej 9-latków trzecie miejsce zajął Piorun Gołdap, wśród 10-latków zwyciężył Kormoran Olsztyn przed Frogiem Giżycko, natomiast w rywalizacji 11-latków druga była Jedynka Elbląg, a trzeci Piorun.
Indywidualnie najlepiej spisali się Julia Szkraba (Kormoran), Olga Nitschka (Frog) i Szymon Budzisz (Kormoran), którzy zdobyli po 3 złote medale. Poza tym dwa razy na najwyższym stopniu podium stanęli Laura Kozłowska (Piorun), Kornel Pardo (Frog), Karolina Jarocka (Piorun) i Lena Kozak (Jedynka Elbląg). Natomiast po jednym złocie zdobyli Olaf Gładkowski (MOS Ełk), Juliusz Walkiewicz (Piorun), Antoni Kisielewski (Piorun), Lena Nitschka (Frog), Inga Nszkiewicz (Piorun), Lena Łagodzińska (Ros Pisz), Miłosz Ciechanowicz (Frog), Kajetan Misiewicz (Jedynka Elbląg), Teodozjusz Kozikowski (Kormoran), Lena Dziapka (Kormoran), Julia Leśniewska (Jedynka Elbląg), Aleksandra Walkowiak (Kormoran) i Borys Żukowski (Kormoran).
Warto dodać, że Karolina Jarocka (Piorun) została najlepszą zawodniczka w U-10 według zdobytych punktów (po przeliczeniu czasów). Trzecia była Olga Nitschka (Frog).
W starszych kategoriach wiekowych dwa złote medale zdobył Marcel Jureko (Jedynka), a po jednym wywalczyli Jan Zera (Kormoran), Maja Brodacka (Kormoran) i Olaf Borys (Jedynka).