Pracowali nielegalnie w firmie transportowej

2020-12-09 08:53:25(ost. akt: 2020-12-09 09:36:48)

Autor zdjęcia: materiały W-MOSG

Kontrola legalności zatrudnienia przeprowadzona przez funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Barcianach wykazała nieprawidłowości w powierzeniu pracy cudzoziemcom. Przedsiębiorąca z powiatu mrągowskiego z branży transportowej zatrudniał 13 obywateli Ukrainy w wieku 26-50 lat oraz 51-letniego Białorusina niezgodnie z przepisami.
Funkcjonariusze Straży Granicznej 4 grudnia zakończyli czynności kontrolne w jednej z firm w powiecie mrągowskim. Kontrolą objęto 14 obcokrajowców. - Pracodawca zatrudniał cudzoziemców bez wymaganego zezwolenia na pracę oraz na innych warunkach niż określone to było w zezwoleniu, czy oświadczeniu. Ponadto 7 osób w różnych odstępach czasu świadczyło na rzecz kontrolowanego podmiotu pracę bez stosownego zezwolenia - mówi kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w Kętrzynie.

Funkcjonariusze SG ustalili również, że przedsiębiorca cudzoziemcom wypłacał niższe wynagrodzenia, niż określały to oświadczenia i zezwolenia na pracę. Właściciel firmy przyznał się do popełnienia wykroczeń i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze grzywny w wysokości 5 tys. zł.

- Od początku roku do końca listopada funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej przeprowadzili 172 kontrole legalności zatrudnienia cudzoziemców. Kontrolą objęto ponad 4 600 obcokrajowców i stwierdzono, że 1 055 osób pracowało niezgodnie z przepisami - informuje Aleksandrowicz.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Olsztyniak #3018291 | 31.60.*.* 9 gru 2020 14:54

    5 tysięcy śmiech na sali za niezgodność w tachografie płacą 40 tysięcy i się śmieją że to mało

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz