Dołącz do FOS-y, wesprzyj dzieci i seniorów

2020-12-08 20:51:11 (ost. akt: 2020-12-08 20:50:53)
Kolejny raz Federacja Organizacji Socjalnych obdaruje najbardziej potrzebujących mieszkańców regionu. Każdy ma szansę dołączyć do akcji i przyczynić się do przygotowania podarków.
Przedsięwzięcie "FOSa dzieciom i seniorom" organizowane jest już od 14 lat. Jego celem jest przekazywanie świątecznych paczek dla osób najbardziej potrzebujących pomocy. To doskonała okazja, by w świątecznym czasie dać odrobinę radości tym, którzy na co dzień nie mogą liczyć na wystarczającą pomoc i wsparcie.
- W poprzednich edycjach prowadziliśmy jedynie zbiórki rzeczowe - mówi prezes Federacji Organizacji Socjalnych Województwa Warmińsko-Mazurskiego FOSa, Bartłomiej Głuszak. - Jednak w tym roku, ze względu na epidemię COVID-19, zdecydowaliśmy się na zmianę dotychczasowej formuły. Zbieranie darów w postaci ubrań czy maskotek niesie za sobą zbyt duże ryzyko i wymagałoby szczególnych środków zapobiegawczych w postaci dezynfekcji, czy długiej kwarantanny.
Dzięki zbiórce za pośrednictwem portalu Zrzutka.pl możliwe będzie kupno produktów, które później trafią do paczek. Organizatorzy oszacowali, że dzięki kwocie 10 tys. zł będzie można obdarować około 150 osób wymagających pomocy.
Zbiórka prowadzone jest jeszcze przez dziewięć dni. Wystarczy wejść na stronę internetową zrzutki i przekazać dowolną kwotę.
W poprzednim roku bożonarodzeniowe prezenty trafiły do 151 osób znajdujących się w ciężkiej sytuacji życiowej – dzieci z rodzin wielodzietnych i dysfunkcyjnych, z niepełnosprawnościami, żyjących w trudnych warunkach oraz osoby starsze. W paczkach znaleźli oni m.in. żywność, ubrania i zabawki.
[dołącz do zbiórki]