Świąteczny Jarmark Gazety Olsztyńskiej: PANI JOANNA LEPI GARNKI

2020-12-08 13:32:10(ost. akt: 2020-12-08 13:33:31)
Joanna Popławska z Pisza

Joanna Popławska z Pisza

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

Nie Święci Garnki Lepią — tak swoją pracownię ceramiczną nazwała Joanna Popławska z Pisza. Mówi, że jej historia jest podobna do wielu innych.
— Jestem kobietą, żoną, matką czwórki dzieci, osobą która dzięki szczęśliwemu zbiegowi okoliczności zamieszkała na Mazurach. Dwadzieścia lat pracy w bankowości było fajne, ale pewnego dnia poczułam, że czas na zmianę. Zwalniając się z pracy, nie wiedziałam, co będę robić. Byłam pewna, że coś we mnie pękło i nie mam już odwrotu — opowiada Joanna. — Napisałam wniosek o dofinansowanie, wyposażyłam pracownię, założyłam firmę i tworzę. Tej miłości jestem pewna.

Pracownia Joanny Popławskiej znajduje się w piwnicy jej domu. Ma tam swoje 30 mkw., piec, koło garncarskie, odstojnik do gliny, walcarkę i inne rzeczy potrzebne do pracy. Tworzy z różnych glin. Używa szkliw przeznaczonych do kontaktu z żywnością. Próbuje różnych technik lepienia.

Patery, misy, talerze, kubeczki, cukiernice i różne pojemniki — każde z nich to tzw. koronkowa robota i prawdziwe dzieło sztuki. Ceramiczne bombki, lampiony, świeczniki — wszystkie wyroby pani Asi idealnie nadają się na gwiazdkowe prezenty. Znajdziecie je w sklepie internetowym „Nie Święci Garnki Lepią” (www.nsgl.com.pl/) i na Facebook-u (Nie Święci Garnki Lepią-Pracownia Ceramiczna).

***

Razem możemy więcej? Na pewno. Wesprzyjmy przed Świętami naszych lokalnych wytwórców. Kupujmy lokalne produkty. Bądźmy dobrymi sąsiadami. "Gazeta Olsztyńska" prowadzi kampanię społeczną promującą małych lokalnych wytwórców z naszego regionu. Nazwaliśmy ją „Świąteczny Jarmark Gazety Olsztyńskiej”. Na specjalnej stronie na gazetaolsztynska.pl zamieszczamy oferty wszystkich, którzy do nas napiszą i są takim właśnie małym, lokalnym wytwórcą: pamiątek, prezentów, kosmetyków, jedzenia, ubrań...
Informacja powinna zawierać do 1000 znaków dotyczących tego, czym się zajmujecie i co oferujecie. Możecie do informacji dodać: telefon, mail, adres strony www lub profilu w mediach społecznościowych, zwykły adres i 1 zdjęcie. Piszcie do nas:

Igor Hrywna
i.hrywna@gazetaolsztynska.pl