Świąteczny Jarmark Gazety Olsztyńskiej: RĘKODZIEŁO NIE TYLKO NA ŚWIĘTA

2020-12-08 13:24:49(ost. akt: 2020-12-08 13:28:57)

Autor zdjęcia: Arch. ZAZ Giżycko

Przedstawiamy kolejne prezentacje małych, lokalnych wytwórców z regionu, czyli „Świąteczny Jarmark Gazety Olsztyńskiej”. Niedługo święta, które będą inne niż poprzednie, dlatego prezenty też mogą być inne: nasze, regionalne.
Wszystko, od początku do ostatniego szlifu powstaje w Zakładzie Aktywności Zawodowej w Giżycku. Są tu przepiękne, prawdziwe dzieła sztuki, które przyciągają wzrok najbardziej wybrednych klientów. Poza pokaźnymi aniołami i wyjątkowymi bombkami, czy rzeźbami, a nawet strojami świętego Mikołaja, są jeszcze przedmioty — witraże, torby z pięknymi haftami, breloczki okolicznościowe, magnesy, etui na telefon czy inne gadżety.

Zakład utworzony został na potrzeby osób z najcięższym stopniem niepełnosprawności, w którym mają szansę na pracę oraz rehabilitację społeczną i zawodową. Wszystkie dzieła wykonują zatem osoby niepełnosprawne, więc sama misja takiej pracy ma duże znaczenie.

— Osoby niepełnosprawne pracujące u nas, wykonują wszystko pod czujnym okiem instruktora rękodzieła i krawiectwa— mówi Wojciech Chodakowski, dyrektor Zakładu Aktywności Zawodowej.
W pracowni znajduje się pewien asortyment, można przyjść do pracowni przy aleja 1 Maja 30 i obejrzeć wyroby które znajdują się na miejscu. Co ważne, ceny powinny kusić.
— Można również przyjść do nas i złożyć zamówienie na określony produkt według własnych upodobań — mówi Wojciech Chodakowski.
Z.O.

***

Razem możemy więcej? Na pewno. Wesprzyjmy przed Świętami naszych lokalnych wytwórców. Kupujmy lokalne produkty. Bądźmy dobrymi sąsiadami. "Gazeta Olsztyńska" prowadzi kampanię społeczną promującą małych lokalnych wytwórców z naszego regionu. Nazwaliśmy ją „Świąteczny Jarmark Gazety Olsztyńskiej”. Na specjalnej stronie na gazetaolsztynska.pl zamieszczamy oferty wszystkich, którzy do nas napiszą i są takim właśnie małym, lokalnym wytwórcą: pamiątek, prezentów, kosmetyków, jedzenia, ubrań...
Informacja powinna zawierać do 1000 znaków dotyczących tego, czym się zajmujecie i co oferujecie. Możecie do informacji dodać: telefon, mail, adres strony www lub profilu w mediach społecznościowych, zwykły adres i 1 zdjęcie. Piszcie do nas:

Igor Hrywna
i.hrywna@gazetaolsztynska.pl,