Pięć wypadków, sześć osób rannych. Policjanci podsumowali weekend na drogach Warmii i Mazur

2020-12-07 12:19:48 (ost. akt: 2020-12-07 12:38:43)

Autor zdjęcia: KWP Olsztyn

W miniony weekend (04-06.12.2020r.) na Warmii i Mazurach doszło do 5 wypadków drogowych. 6 osób zostało rannych, policjanci byli wzywani do 134 kolizji, a w trakcie prowadzonych kontroli ujawnili 27 nietrzeźwych kierujących.
Działdowo

W piątek na trasie Działdowo-Kozłowo w rejonie skrzyżowania do miejscowości Sarnowo doszło do zderzenia dwóch aut. Jak ustalili policjanci, kierujący samochodem osobowym marki Audi mieszkaniec gminy Grudusk nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i wpadł w poślizg. Następnie zajechał drogę jadącemu prawidłowo z naprzeciwka samochodowi osobowemu marki Volvo doprowadzając do zderzenia pojazdów. Volvo kierował mieszkaniec gminy Kozłowo, który był trzeźwy i nie odniósł żadnych obrażeń. Kierowca Audi również był trzeźwy. Policjanci ukarali mężczyznę mandatem i punktami karnymi.

W sobotę na drodze wojewódzkiej nr 544 na trasie Działdowo-Mława w miejscowości Kisiny, kierująca samochodem osobowym marki VW Passat wykonując nieprawidłowy manewr wyprzedzania innego pojazdu uderzyła w prawidłowo jadący samochód osobowy marki BMW. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi i nie doznali żadnych obrażeń. Interwencja policji zakończyła się na pouczeniu.

W nocy z niedzieli na poniedziałek patrol prewencji z Komisariatu Policji w Lidzbarku udał się na trasę między miejscowościami Koszelewki-Koszelewy w gminie Rybno, gdzie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pojazdu marki Hyundai i30. Na miejscu policjanci zastali pojazd w rowie, który dachował. Pojazdem kierowała 28-letnia mieszkanka Olsztyna. Według wstępnych ustaleń policji, kobieta nie dostosowała prędkości do panujących warunków drogowych, w wyniku czego na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem, zjechała do przydrożnego rowu i dachowała powodując uszkodzenie pojazdu. Kierująca autem doznała obrażeń ciała i została przetransportowana karetką pogotowia do szpitala w Działdowie. Kobieta była trzeźwa. Z uwagi na uszkodzenia, policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny od pojazdu Hyundai.

Ełk

Na trasie Ełk-Kalinowo kierowca przekroczył dopuszczalną prędkość o 26 km/h. Policjanci dali mu sygnał do zatrzymania się. Jednak ten zignorował to, przyspieszył i zmusił policjantów do pościgu. Najpierw uciekał samochodem, potem pobiegł na pole w zarośla. Policjanci szybko ustalili, kim jest ten uciekinier. Okazało się, że 21-latek z pobliskiej miejscowości. Tłumaczył policjantom, że uciekał, bo bał się mandatu za przekroczenie prędkości i niesprawne oświetlenie w samochodzie.

Oczywiście młody kierowca nie uniknie odpowiedzialności za popełnione wykroczenia, ale odpowie także za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli. A to przyniesie o wiele poważniejsze konsekwencje. Grozi za to kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności oraz bezwzględny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów nawet do 15 lat.

Giżycko

Do zdarzenia z udziałem ciężarowego DAF z naczepą doszło w piątek (04.12.2020r.) kilka minut po godzinie 14:00 na trasie Mazuchówka-Gawilki Wielkie gm. Wydminy. Jak wynika z ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia, 63-letni kierowca zjechał na lewe pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Kierowca tłumaczył, że zasłabł za kierownicą. W wyniku zdarzenia doznał obrażeń głowy i został przewieziony do szpitala w Giżycku, gdzie po konsultacji okazało się, że kierowca ma złamany nos. Kierowca był trzeźwy.


W sobotę w m. Konopki Wielkie policjanci zatrzymali kierowcę citroena. W trakcie czynności funkcjonariusze ustalili, że stan drogomierza w pojeździe nie zgadza się z danymi, które figurują w bazie CEPIK. 30 listopada 2019 r. podczas przeglądu technicznego licznik wskazywał 179 203 km, natomiast aktualny stan licznika był pomniejszony o ponad 1600 km i wskazywał 177 568 km. Ponadto badanie techniczne pojazdu nie zostało wykonane we wskazanym terminie. W związku z tym został zatrzymany dowód rejestracyjny pojazdu. Teraz śledczy wyjaśnią, jak doszło do takiej rozbieżności wskazań licznika i kto jest za to odpowiedzialny.

Lidzbark Warmiński

W piątek około godziny 11:00 dyżurny lidzbarskiej komendy został powiadomiony o potrąceniu pieszej na ul. Popiełuszki w Ornecie przez samochód osobowy. Jak wstępnie ustalono osoba piesza, w chwili zdarzenia znajdowała się na oznakowanym przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Popiełuszki z ul. Plac Wolności. W trakcie jej przechodzenia przez jezdnię, najechał na nią samochód osobowy marki Volkswagen Passat kierowany przez 63-letniego kierującego. W wyniku zdarzenia kobieta upadła na jezdnię i z obrażeniami ciała została przewieziona do Szpitala w Olsztynie. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Policjanci wyjaśniają przyczyny okoliczności tego zdarzenia.


Nidzica

W sobotę na drodze ekspresowej S7 koło miejscowości Załuski kierująca samochodem osobowym marki Toyota podczas wyprzedzania innego pojazdu nie zauważyła, że kierujący w tym czasie zjeżdża nagle na jej pas. 35 – latka nie chcąc dopuścić do zderzenia pojazdów zjechała w lewą stronę i wjechała do przydrożnego rowu. Kierująca toyotą to mieszkanka gminy Łódź. Kobieta była trzeźwa, została przetransportowana do szpitala w Działdowie.

Olecko

W piątek na ul. 11-go Listopada 54-letni kierujący toyotą potrącił pieszego na przejściu. 62-latek został przewieziony do szpitala w Ełku. Na szczęście mężczyzna nie odniósł poważniejszych obrażeń. Kierujący został ukarany mandatem karnym.

W sobotę na ul. Kościuszki funkcjonariusze zauważyli samochód osobowy marki Saab, którego kierujący miał problem z utrzymaniem toru jazdy, a także pojazd kilkukrotnie mu zgasł. Po przejechaniu kilkuset metrów kierowca zaparkował na środku drogi dojazdowej do jednej z posesji na ul. Batorego. Badanie alkomatem wykazało w organizmie mężczyzny 2 promile alkoholu. Po sprawdzeniu policyjnych baz danych okazało się, że 37-latek ma zatrzymane prawo jazdy.

W niedzielę w miejscowości Kukowo kierujący osobowym volkswagenem na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków drogowych, stracił panowanie nad pojazdem i dachował w przydrożnym rowie. Podczas wykonywanych czynności policjanci wyczuli od mężczyzny zapach alkoholu. Wstępne badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. 23-latek został przewieziony do szpitala w Ełku. Mieszkaniec gm. Olecko jechał sam.

Olsztyn

Trzy promile… takie stężenie alkoholu krążyło w organizmie 39-letniego kierowcy osobowego volkswagena, który w piątek na trasie Kobułty – Rudziska doprowadził do kolizji drogowej z audi. 39-latek zatrzymał się dopiero po przejechaniu kilkuset metrów. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że od 2010 roku ma on cofnięte uprawnienia do kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.

Kolejne zdarzenie, tym razem z udziałem 41-latki, która jadąc od m. Biskupiec w kierunku m. Czerwonka, na prostym odcinku drogi zjechała na pobocze i uderzyła w przydrożne drzewo. Do niebezpiecznej sytuacji doszło w sobotę po godzinie 22:00. Osobową toyotą 41-latka podróżowała z 4-letnim chłopcem. Zarówno kobieta jak i 4-letni pasażer zostali przewiezieni do szpitala. Po zbadaniu kierującej na zawartość alkoholu wyszło na jaw, że wsiadła ona za kierownicę auta znajdując się w stanie po użyciu alkoholu.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w niedzielę na jednej z olsztyńskich stacji paliw. Na zgłoszenie o podejrzeniu nietrzeźwego kierowcy natychmiast zareagowali policjanci, którzy zatrzymali pojazd włączający się do ruchu. Policyjny alkomat potwierdził przypuszczenia świadków i wskazał, że w organizmie 26-letniego kierowcy osobowego fiata krąży ponad 1,5 promila alkoholu. 26-latek w ogóle nie powinien znaleźć się za kierownicą jakiegokolwiek auta, ponieważ do 2022 roku ciążył na nim sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.

Pisz

W sobotę funkcjonariusze zatrzymali uprawnienia 39-letniemu mieszkańcowi Pisza kierującemu pojazdem marki Renault. Kierowca jechał przez miejscowość Babrosty mając na liczniku 101 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h. Policjanci zatrzymali kierującemu renault prawo jazdy, ukarali go mandatem i nałożyli 10 punktów karnych.

Węgorzewo

W niedzielę (06.12.2020r.) około godziny 15:00 oficer dyżurny węgorzewskiej Policji otrzymał zgłoszenie, że na trasie Radzieje-Dłużec, doszło do zdarzenia drogowego. Na miejsce natychmiast pojechał patrol ruch drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący nissanem 21-letni mężczyzna na prostym odcinku drogi zjechał na pobocze, po czym uderzył w przydrożne drzewo. W pojeździe znajdowała się również 20-letnia pasażerka. Oboje z obrażeniami ciała zostali przetransportowani do szpitala. Po sprawdzeniu kierowcy w policyjnych systemach okazało się, że nie posiadał on uprawnień do kierowania. Policjanci szczegółowo wyjaśniają wszystkie przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.
Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plKomentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. cde #3017332 | 88.156.*.* 7 gru 2020 17:31

    Jaki byłby sens zmniejszać przebieg o 1/100 ? Chyba, że wielokrotne, do czasu kontroli policyjnej, zmniejszanie małymi "porcjami" by zwalić na drobną pomyłkę przy przeglądzie. Czy przegląd techniczny musi być wykonany w terminie jeśli nie poruszamy się pojazdem ?

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  2. "KŚ" #3017199 | 178.42.*.* 7 gru 2020 13:09

    27...!!!!!!nietrzeźwych..dobrze że chociaż drzewa walczą z piratami i bandytami drogowymi....!!!! ps. gdzie pan jest panie Ziobro.....?

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

Unia Europejska

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.