25 LAT MICHELIN W OLSZTYNIE. Lata 1995-2020

2020-11-20 08:14:04 (ost. akt: 2020-12-07 08:48:38)
W tym roku obchodzimy 25 lat obecności Michelin w Olsztynie. W piątkowych wydaniach Gazety Olsztyńskiej przypominamy historię obecności fi rmy w stolicy Warmii i Mazur. 2 grudnia 1995 r. Dyrektor Zarządzający Grupy Michelin François Michelin i Minister Przekształceń Własnościowych Wiesław Kaczmarek podpisali umowę prywatyzacyjną, na mocy której Michelin objął większościowy pakiet akcji Stomilu-Olsztyn.
Dziś opowiadamy o tym jak od 25 lat, czyli od początku obecności Michelin na Warmii i Mazurach, jako największa fi rma w regionie, angażuje się w życie społeczne. Fabryka jest przyjacielem, partnerem i mecenasem licznych olsztyńskich instytucji kultury. Firma wspiera od lat także placówki służby zdrowia Jest też inicjatorem i sponsorem wielu imprez, akcji edukacyjnych związanych z bezpieczeństwem ruchu drogowego i promocją zdrowia.

Michelin jest mecenasem Warmińsko- Mazurskej Filharmonii, Teatru im. S. Jaracza, Teatru Lalek, w którym wystawił spektakl „Uwaga! Bajki na drodze” w reż. Marcina Ehrlicha.Podczas trzech edycji konkursu Szkoł@ w sieci” fi rma Michelin przekazała placówkom oświatowym w regionie sprzęt komputerowy.


Michelin wspiera cykliczną imprezę Olsztyńskie Lato Artystyczne. Jedną z imprez organizowanych przez fi rmę była wystawa zdjęć Elżbiety Dzikowskiej Uśmiech Świata”. Firma wspiera też WA- -MA Film Festiwal.Fabryka przekazała Szpitalowi MSWiA nowoczesne wyposażenie karetki. Michelin wielokrotnie tez przekazywał opony do karetek szpitalnych i pogotowia ratunkowego.


Michelin jednym z partnerów Green Festiwalu na Plaży Miejskiej w Olsztynie. Festiwalowi towarzyszyło Miasteczko Bezpieczeństwa Drogowego Michelin.


Kilometry Pomocy. Michelin zorganizował imprezę czterokrotnie. Mieszkańcy Olsztyna i pracownicy pomagali w zakupie sprzętu dla olsztyńskich szpitali starując min. w biegach, wyścigu rowerowym czy tez nordic walking. Za każdy kilometr Michelin przekazał pieniądze na urządzenia medyczne takie jak min : ultrasonograf przyłóżeczkowy i monitory kardiologiczne i audiometr z tympanometrem dla Szpitala Dziecięcego, sprzęt do chemioterapii dla Szpitala Wojewódzkiego.Michelin czterokrotnie organizował w Olsztynie imprezę Junior Bike promującą jazdę w kasku na rowerze i inne zasady bezpiecznej jazdy. Imprezy zgromadziły tysiące dzieci i kibicujących im rodziców.


Firma była organizatorem ogólnopolskich kampanii edukacyjnych Złote Zasady Michelin i ROSYPE skierowanych do młodych kierowców. Celem akcji było propagowanie bezpiecznego zachowania na drodze.Michelin był jednym z partnerów 40 Finału Krajowego Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.


We współpracy z WORD Michelin prowadzi w 43 olsztyńskich przedszkolach Program Wychowania Komunikacyjnego „Autochodzik” W zajęciach edukacyjnych uczestniczyło kilkanaście tysięcy przedszkolaków, a przeszkolenie przeszło 80 nauczycieli. Zestawy „Autochodzik” składają się z samochodów z gąbki oraz drogowego miasteczka.


Fundacja Korporacyjna Michelin podarowała oddziałowi Patologii i Wad Wrodzonych Noworodków i Niemowląt Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie, sprzęt medyczny światowej klasy o wartości około 650 000 zł.


Pracownicy fi rmy włączyli się w prowadzenie wykładów na olsztyńskim Uniwersytecie Dzieci.


Michelin wielokrotnie wspierał Strażaków i współpracował z nimi przy licznych wydarzeniach. Komenda Miejskiej PSP w Olsztynie otrzymała od Michelin min. specjalistyczne opony Na zdj Dyrektor fabryki Jarosław Michalak, Komendant Miejski PSP bryg. Andrzej Górzyński, prezydent miasta Piotr Grzymowicz, Komendant Woj. PSP st. bryg. Mirosław Rutecki, z Zbigniew Załuski olsztyńskiego Starostwa oraz Szef Serwisu Bezpieczeństwa Michelin Paweł Drzewiecki.


Piknik Lotniczy dla podopiecznych z domów dziecka


Dziesięć edycji akcji Ciśnienie pod Kontrolą, podczas których w wielu punktach miast mieszkańcy mogli skontrolować stan ogumienia i skorzystać z rad ekspertów, dotyczących ciśnienia w oponach.


Michelin wspiera olsztyńskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Rodzinie ARKA. Jedną z inicjatyw był zakup profesjonalnej kuchenki - 8 palnikowej z dwoma piekarnikami. Dzięki niej czas przygotowywania posiłków skrócił się o połowę.


Firma otrzymała od Marszałka Województwa wyróżnienie Partner Kultury 2020 za wspieranie instytucji kultury w regionie.Michelin gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Na zdj rowerzyści z teamu Michelin zbierają pieniądze podczas akcji w Olsztynie.
2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD