Bezproblemowe zwycięstwo KKS Olsztyn

2020-12-06 13:56:32(ost. akt: 2020-12-06 20:26:05)
Rzuca Agnieszka Gromadzińska (nr 4)

Autor zdjęcia: Artur Szczepański

Do Olsztyna przyjechał najsłabszy zespół I ligi koszykarek, więc KKS nie miał problemów z odniesieniem piątego w tym sezonie zwycięstwa.
* KKS Olsztyn – UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 76:53 (23:10, 23:11, 13:15, 17:17)
KKS: Markiewicz 12, Żukowska 2, Wawrzyniak 5, Woźniak 12, Wichłacz 8, Sztąberska 12, Przeradzka, Gromadzińska 11, Bałdyga 4, Giżyńska 7, Birkos 3

W 14. sekundzie rzutem za dwa punkty Markiewicz „otworzyła” wynik meczu i już do końca olsztynianki prowadzenia nie oddały. Sześć i pół minuty później po rzucie Woźniak KKS wygrywał już 15:2, a w końcówce pierwszej kwarty Gromadzińska popisała się trójką, więc przewaga olsztynianek znowu wzrosła (23:8). Ostatecznie na przerwę olsztynianki zeszły z 25 punktami przewagi (46:21).
Po powrocie na boisko gra się wyrównała, bo trener Tomasz Sztąberski dał pograć zmienniczkom, m.in. 11 punktów zdobyła 16-letnia Agnieszka Gromadzińska. Basket minimalnie wygrał nawet trzecią kwartę, a ostatnią zremisował, ale tylko dlatego, że drugą połowę olsztyński szkoleniowiec - już bez presji wyniku - potraktował wybitnie szkoleniowo.
* Inne wyniki 9. kolejki: Top Market MKS Pruszków - AZS UG 90:54, niedziela: Politechnika Gdańska II - Mon-Pol Płock 57:75, SMS PZKosz Łomianki - Sokołów Sokołów Podlaski 46:67; mecz rozegrany awansem: Polonia Warszawa - AZS UW 70:66.