Świąteczny Jarmark Gazety Nidzickiej: pachnące mydełka z Mydlanej Cukierni

2020-12-07 19:00:00(ost. akt: 2020-12-13 19:59:11)
fot.3

fot.3

Autor zdjęcia: Alicja Houbowicz

Ruszyła nasza kampania społeczna promująca małych lokalnych wytwórców z naszego powiatu, czyli „Świąteczny Jarmark Gazety Nidzickiej”. Niedługo święta, które będą inne niż poprzednie. Dlatego prezenty też mogą być inne niż dotąd: nasze, regionalne.
Mydlana Cukiernia, to mała fabryka mydlanych słodkości w niewielkiej miejscowości Krokowo nieopodal Nidzicy. Znajdziecie w niej wyjątkowe mydła w kształcie babeczek, tortów, pączków, makaroników czy lodów. Alicja Hołubowicz - właścicielka firmy od ponad dwóch lat zajmuje się tworzeniem mydeł, które nie tylko cieszą oko, ale i wabią zapachami każdego posiadacza. Pomysł na niebanalne mydła zaczerpnęła z USA, gdzie kiedyś mieszkała i postanowiła go wprowadzić w życie w Polsce.

— Do tego potrzeba dużo cierpliwości i pomysłowości. Często bywa tak, że wchodzę do cukierni i zobaczę jakieś ciekawe ciasto czy babeczki, to wiem, że zrobię takie mydła. Uwielbiam tworzyć, wymyślać i cieszyć się z efektu końcowego. Po wielu miesiącach kursów internetowych od amerykańskich, kanadyjskich i brazylijskich mydlarzy-rękodzielników uznałam, że jestem gotowa do rozpoczęcia swojej przygody z mydłem i tak już minęły w sierpniu dwa lata od stworzenia moich pierwszych mydlanych słodkości. A dlaczego akurat mydła? Mówię wszystkim, że życie jest zbyt piękne, by myć się zwykłym mydłem. Trzeba je sobie uprzyjemniać nawet w kąpieli — mówi Alicja Hołubowicz.

Mydlana Cukiernia współpracuje z wieloma mydlarniami, sklepami i kwiaciarniami na terenie całego kraju, a także sprzedaje swoje mydła klientom przez sklep internetowy www.mydlanacukiernia.pl oraz można zobaczyć wszystkie dzieła na Facebook’u Mydlana Cukiernia.

Na stronie naszej gazety będziemy zamieszczać oferty tych, którzy do nas napiszą i którzy są właśnie takimi małymi, lokalnymi wytwórcami: pamiątek, prezentów, kosmetyków, jedzenia, ubrań... Informacja powinna zawierać do 1000 znaków, a tekst dotyczyć tego, czym się zajmujecie i co oferujecie. Możecie do informacji dodać: telefon, e-mail, adres strony www lub profilu w mediach społecznościowych, adres pocztowy i jedno zdjęcie.
Piszcie do nas: nidzica@gazetaolsztynska.pl