Święta bliżej Olsztyna

2020-12-03 15:24:25 (ost. akt: 2020-12-03 15:24:43)   Artykuł sponsorowany
Co prawda nie ma jeszcze śniegu, ale mróz już zapowiada nadejście zimy i świąt. Jednak nasze miasto jest już coraz bardziej przystrojone i w bożonarodzeniowym klimacie.
Od kilku dni na olsztyńskim Starym Mieście uwijają się ekipy, które montują dekoracje. Jak co roku w tej części naszego miasta oczy przechodniów cieszyć będą świąteczne dekoracje.
Już widać elementy nawiązujące do popularnego wizerunku Świętego Mikołaja, ogromne prezenty, bombka. Specjalne "świetlne" przejścia wprowadzać będą piechurów wędrujących od strony Wysokiej Bramy. Na latarniach zainstalowane zostały specjalne stroiki.
Przyozdobione zostały już także latarnie oświetlające plac przed ratuszem. Tam także ustawiony został pięciometrowy anioł. Natomiast już w piątek (4 grudnia) ustawiona ma zostać co najmniej ośmiometrowa choinka, która przyjedzie do nas z Nadleśnictwa Wipsowo. Drzewko zostanie przystrojone dzień później.
- To nie wszystkie świąteczne propozycje - przypomina koordynatorka ds. Estetyki Miasta, Renata Domżalska. - Od pewnego czasu możemy też podziwiać 17 specjalnych, świetlnych instalacji wokół stawu w Parku Jakubowo. To także bożonarodzeniowy projekt, który został zrealizowany jako jedno z zadań Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.
Świąteczne iluminacje w Olsztynie będą ustawione do końcówki stycznia.
[instalowanie świątecznych ozdób - galeria zdjęć]