Ćwierć wieku Michelin w Olsztynie

2020-12-02 15:26:24 (ost. akt: 2020-12-02 15:27:26)   Artykuł sponsorowany
Dokładnie dziś (środa, 2 grudnia) mija 25 lat, odkąd fabryka opon Stomil stała się częścią francuskiej grupy Michelin. Olsztyński zakład to największy pracodawca w regionie, największy producent opon w Polsce i jedna z najnowocześniejszych tego typu fabryk na świecie.
Ponad pięć tys. zatrudnionych, produkcja rzędu 11 milionów opon rocznie i eksport 85 proc. z nich do krajów na wszystkich kontynentach - to w największym skrócie charakterystyka olsztyńskiego zakładu. Firma w stolicy Warmii i Mazur działa na 187 hektarach.
- Grupa Michelin w Polsce zaczęła działalność handlową w Polsce w 1994 roku - przypominają przedstawiciele francuskiej firmy. - 2 grudnia 1995 roku ówczesny dyrektor zarządzający Grupy Michelin Francois Michelin podpisał z Ministerstwem Przekształceń Własnościowych umowę prywatyzacyjną, na mocy której Michelin objął większościowy pakiet akcji Stomilu-Olsztyn.
W stolicy Warmii i Mazur produkowana jest szeroka gama opon. To ogumienie m.in. do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych czy pojazdów rolniczych. Tu także powstają choćby formy do produkcji opon i mieszanka gumowa.
Opony z Olsztyna w świat ruszają z nowoczesnego Centrum Logistycznego o powierzchni 90 tys. metrów kwadratowych. To jeden z największych magazynów Michelin na świecie i największy w Europie Środkowo-Wschodniej.Mieszkańcy stolicy Warmii i Mazur znają grupę Michelin także z wielu akcji charytatywnych, współpracy z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim, wsparcia udzielanego ochronie zdrowia, działalności społecznej i sportowej.
Wystarczy wspomnieć takie przedsięwzięcia, jak wieloletnie kampanie promujące bezpieczeństwo drogowe "Ciśnienie pod Kontrolą", "Junior Bike", a także "Kilometry Pomocy", czyli przedsięwzięcie wspierające zakup najnowocześniejszego sprzętu leczniczego dla szpitali na Warmii i Mazurach.
Gala z okazji 25-lecia Michelin w Olsztynie odbędzie się on-line. Będzie ją można obejrzeć na stronie https://www.michelin.pl/ już 3 grudnia.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Lipa #3018624 | 83.5.*.* 10 gru 2020 09:14

    Mieli sponsorować klub sportowy Stomil i co jeden prosty jeden zagięty. Żenada w francuskim wydaniu !

    odpowiedz na ten komentarz