Siłownie mają dość!

2020-12-01 18:06:30(ost. akt: 2020-12-01 18:17:24)

Autor zdjęcia: sxc.hu

Od półtora miesiąca stoi cała branża fitness. Kluby i siłownie mają pozostać zamknięte co najmniej do 27 grudnia. Jednak wiele z nich może nie przetrwać do tego czasu, dlatego część właścicieli siłowni powiedziała dość.
Z powodu restrykcji od półtora miesiąca zamknięte są baseny i siłownie. A niedawno okazało się, że lockdown branży potrwa co najmniej do 27 grudnia i nie ma pewności, że w styczniu cokolwiek się zmieni. Rząd obiecuje, że nie zostawi przedsiębiorców dotkniętych obostrzeniami bez pomocy, ale na razie są tylko deklaracje, nie ma żadnych konkretnych działań.

Z powodu restrykcji od półtora miesiąca zamknięte są baseny i siłownie. A niedawno okazało się, że lockdown branży potrwa co najmniej do 27 grudnia i nie ma pewności, że w styczniu cokolwiek się zmieni. Rząd obiecuje, że nie zostawi przedsiębiorców dotkniętych obostrzeniami bez pomocy, ale na razie są tylko deklaracje, nie ma żadnych konkretnych działań.

Dlatego właściciele siłowni nie bacząc na rządowe rozporządzenia otwierają swoje obiekty dla ćwiczących. Wczoraj w olsztyńskich Jarotach czynne były dwa kluby fitness. I byli ćwiczący, choć oficjalnie obiekty są zamknięte do odwołania. Czy to bunt siłowni?

— Proszę kontaktować się z właścicielem, wszystko wyjaśni — usłyszeliśmy w klubie Dynamic Fitness w Jarotach, w którym ćwiczyło kilka osób, choć na drzwiach wisiała kartka, że klub jest zamknięty do odwołania.
Był tam jednak też dopisek, że z infrastruktury klubu mogą korzystać osoby przygotowujące się do udziału w zawodach sportowych o Puchar Dynamic, które odbędą się w dniach 8-9 maja, a także osoby trenujące pod opieka trenera personalnego.

Czy każdy może wziąć udział w zawodach? — Tak, wpisowe wynosi 20 zł — usłyszeliśmy.

W odpowiedzi na nasz e-mail Dynamic Fitness zaznacza, że klub Dynamic jest zamknięty do odwołania w sensie tradycyjnego użytkowania i działa zgodnie zgodnie z prawem w oparciu o rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 16 października.

„W tej chwili infrastruktura klubu przeznaczona jest tylko i wyłącznie dla osób uprawiających sport na zasadzie współzawodnictwa sportowego. Działamy w pełni zgodnie z obowiązującym prawem i idziemy w ślady niektórych olsztyńskich siłowni oraz wielu klubów na terenie całego kraju”— czytamy.


[...]

Czytaj e-wydanie

To tylko fragment artykułu. Cały przeczytasz we wtorkowym (1 grudnia) wydaniu Gazety Olsztyńskiej

Aby go przeczytać kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Komentarze (17) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Mieszkaniec pięknego miasta #3015554 | 95.49.*.* 3 gru 2020 09:08

  Niech zamkną sejm i senat i nie dadzą im poselskich uposażeń przez 2miesiące, to ciekawy czy mie kwiczeli by jak świnie z folwarku zwierzęcego.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

 2. mm #3015314 | 5.184.*.* 2 gru 2020 14:15

  a ja zaraziłem koronawirusem się na siłowni. Skąd pewność? A dlatego, że nigdzie wcześniej przez miesiąc nie wychodziłem i nie kontaktowałem, sama praca zdalna, jedzenie donosił dostawca, chodziłem tylko ćwiczyć na siłownię i zachorowałem....

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-8) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. az #3015199 | 83.5.*.* 2 gru 2020 09:47

   No cóż. Duda nie karzysta z siłowni więc nie zadzwonił do Gowina. W tym kraju trwa rządowa eutanazja a kto jeszcze nie skorzystał to PiS weźmie go głodem!!! Ważne, że Duda będzie miał gdzie odpoczywać po ciągłym nic nie robieniu. Czy on się spowiada że swojego lenistwa ?

   Ocena komentarza: warty uwagi (10) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Czytelnik #3015156 | 10.10.*.* 2 gru 2020 08:20

    Pozamykać te zagraniczne molochy jak Lidl, Kaufland, Biedronka... Niech sprzedają sklepikarze zza lady, wtedy wirus zginie, a tak wymacane produkty z wirusem trafiają do Polaków.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-8) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    1. Hddbdb #3015144 | 5.173.*.* 2 gru 2020 08:08

     Co was to obchodzi, ktoś chce niech idzie na siłownię. Zamknąć sklepy gdzie każdy łapami brudnymj dotyka jedzenie...

     Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz

    Pokaż wszystkie komentarze (17)