IV Kongres Przyszłości: DZIECI I MŁODZIEŻ [LIVE VIDEO]

2020-11-27 09:29:28(ost. akt: 2020-11-27 09:34:26)
Kongres Przyszłości to wydarzenie, podczas którego zdobędziesz praktyczną wiedzę i najnowsze informacje w kilku obszarach: człowiek, natura, technologia, junior. Startujemy dziś o godz. 9.45.
IV Kongres Przyszłości to cztery dni spotkań z inspirującymi i charyzmatycznymi prelegentami, mówcami motywacyjnymi, osobami znanymi i lubianymi, ekspertami i fachowcami, którzy podzielą się z Tobą swoimi refleksjami na temat najistotniejszych współcześnie sfer ludzkiego życia!Piątek: DZIECI I MŁODZIEŻ

➡️ Czy dźwięk można zobaczyć? Wykład dla klas 1-3
dr inż. Marta Figurska
Niemiecki kompozytor Ludwig van Beethoven tworzył nawet wtedy, gdy całkowicie ogłuchł. Jak było to możliwe? Dźwięk jest zjawiskiem odbieranym głównie za pomocą zmysłu słuchu. Jednak ograniczanie go tylko do tej jednej możliwości jest zbytnim uproszczeniem i nie oddaje jego pełnej natury – można go bowiem również poczuć czy nawet zobaczyć.

➡️ Co nam dają technologie kosmiczne? Wykład dla klas 4-6
Radek Grabarek
W 2022 r. w Chile zakończy się budowa największego teleskopu optycznego na Ziemi! Jego powierzchnia to niemal połowa stadionu piłkarskiego. Teleskop stwarzy możliwość znalezienia planet pozasłonecznych z warunkami sprzyjającymi życiu. To także narzędzie do „gwiezdnej archeologii”, tj. do badania starych gwiazd i populacji gwiazdowych w sąsiednich galaktykach.

➡️ Jakie są szanse na innowacyjne materiały w przyszłości? Okiem fizyka kwantowego.Wykład dla klas 7-8
Prof. dr hab. Danuta Kruk
Marzymy o materiałach lżejszych od powietrza i jednocześnie wytrzymalszych od stali, takich, które przetrwają ultra-wysokie ciśnienia i temperatury, umożliwią nam dotarcie na Marsa, wyprodukowanie miniaturowych komputerów o ogromnej mocy obliczeniowej, zastąpią tkanki zmienione chorobą– które z tych oczekiwań są możliwe i co nas ogranicza?

➡️ Poznaj i zaakceptuj. Jak nauczyć się akceptować innych, takimi jakimi są.
Przemek Staroń
Co to jest akceptacja, a co tolerancja? Dlaczego nie akceptujemy/nie tolerujemy inności? Jak nauczyć się akceptować drugiego człowieka, takim jakim jest?

***

Zapraszamy do obejrzenia relacji z poprzednich dni: