Quantcast

Czwartek, 28 stycznia 2021. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

Od stycznia zmniejszy się liczba Dziennych Domów Pomocy Społecznej w Olsztynie

2020-11-27 07:17:54 (ost. akt: 2020-11-27 07:26:56)

Autor zdjęcia: Pixabay.com

Dotychczas w stolicy Warmii i Mazur funkcjonowało sześć DDPS-ów. Decyzją olsztyńskich radnych, wraz z końcem roku działać przestanie ten zlokalizowany w budynku domu "Kombatant" przy ul. Fałata.

W rzeczywistości tamten DDPS nie jest aktywny od marcowego wybuchu pandemii koronawirusa. Powierzchnia wykorzystywana na potrzeby dziennego domu pomocy została wówczas udostępniona działającemu tam całodobowo domowi "Kombatant", który zarządza budynkiem.

— Takie decyzje zostały podjęte ze względu na bezpieczeństwo osób cały czas przebywających w domu przy ul. Fałąta — wyjaśnia dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Elżbieta Skaskiewicz. — Funkcjonowanie w tym miejscu domu dziennego zwiększało ryzyko transmisji koronawirusa. Osoby, które były podopiecznymi placówki, opiekują się teraz inne DDPS-y z terenu miasta.

Dzienny Dom Pomocy Społecznej przy ul. Fałata był przeznaczony dla osób niepełnosprawnych, w podeszłym wieku oraz samotnych. Świadczył usługi dziennego pobytu w zakresie ćwiczeń usprawniających, posiłku, dostępu do kultury, organizacji czasu wolnego oraz terapii zajęciowej. Z jego usług mogło korzystać 30 osób.

Koszt prowadzenia działalności tej placówki w 2019 roku wyniósł nieco ponad 151 tys. złotych. Do końca września tego roku - 55,7 tys. złotych.

W strukturze Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej od stycznia pozostanie pięć Dziennych Domów Pomocy Społecznej:
* przy ul. M. Orłowicza,
* przy ul. Mickiewicza17/1 ("Nasza Chata"),
* przy ul. Świtezianki ("Nasz Dom"),
* przy ul. E.Plater (dla Osób Niepełnosprawnych),
* przy al. Piłsudskiego (dla Osób Chorych na Cukrzycę).

Źródło: UM Olsztyna

***

Dołącz do nas!

"Maseczka to znak solidarności". To nasza kampania społeczna związana z koronawirusem. Zachęcamy wszystkich do wysyłania zdjęć w maseczkach! Będziemy je publikować na gazetaolsztynska.pl i w Gazecie Olsztyńskiej. Nie dajmy się zarazie. Żyjmy normalnie, ale "z dystansem".

Zdjęcia wysyłajcie (imię, nazwisko, miejscowość i ewentualnie zawód) na maila:
redakcja@gazetaolsztynska.pl
Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Mazur #3013214 | 79.124.*.* 27 lis 2020 21:20

  eutanazja jest prawnie zakazana , ale ludobójstwo starszych ludzi jest dopuszczalne - tak wygląda prawo w tfu katolickim kraju w którym zarodek jest ważniejszy od człowieka , który ośmieli żyć dłużej niż rządząca partia pozwala

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. zula #3013092 | 95.160.*.* 27 lis 2020 15:34

  kto położył swoją brudną łapę na tym DPS-si ,piękne położenie ,pojedyńcze pokoje z łazienkami ,balkony bardzo dobra oppieka .dlaczego nie zlikwidowali w centrum miasta ??????????????????,starsze osoby mogły chodzic na spacery do lasu .Kto ma w tym interes ???????????????? ten budynek był budowany właśnie dla kombatantów ,osób samotnych jest tam osoba ,która w tym roku skończyła 101 lat ,kombatant ,zasłużony nauczyciel .

  Ocena komentarza: warty uwagi (11) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. az #3013025 | 83.5.*.* 27 lis 2020 11:46

  Nie oszukujemy się to są zwykle przechowalnie. Miały być zajęcia, rehabilitacja a ludzie kiwają się na krzesłach. Powinni też zlikwidować małe szkoły prowadzone przez stowarzyszenia czy osoby prywatne bo to też łatwy zarobek dla cwaniaków !!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (14) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Anna #3012962 | 178.142.*.* 27 lis 2020 09:00

  Czy w tym państwie polskim, będzie taka informacja, że coś się polepszy, czy tylko wszystko na gorsze? Ot, polityka

  Ocena komentarza: warty uwagi (17) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. NMM #3012960 | 83.15.*.* 27 lis 2020 08:58

  Daj Boże żeby Ci co zadecydowali tak (czyli nieroby w Radzie Miasta) kiedyś sami potrzebowali takiej pomocy ,której nie będzie! To już niedługo dla niektórych z Was! Zycie Wam to odda. Karma wraca....

  Ocena komentarza: warty uwagi (18) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (7)