Pomocowa grupa COVID-owa na Facebooku

2020-11-26 19:10:56 (ost. akt: 2020-11-26 19:11:13)   Artykuł sponsorowany
Nowe zasady bezpieczeństwa dotyczące zapobiegania pandemii koronawirusa zaczną obowiązywać już w sobotę. Natomiast od jutra uruchamiamy specjalną, Facebookową grupę, która będzie kolejnym kanałem kontaktu dla osób potrzebujących wsparcia w tym trudnym czasie.
Celem Facebookowej grupy "Covid - 19 Info Olsztyn" jest udzielanie nieodpłatnej pomocy osobom, które przebywają w kwarantannie, są w izolacji lub z powodu pandemii nie wychodzą z domów. Do grupy będzie można dołączyć od piątku (27 listopada).
- Chcemy ułatwić kontaktowanie się ze sobą osób potrzebujących wsparcia w związku z pandemią oraz chętnych do pomocy innym - wyjaśnia Maja Antosik z Biura Prezydenta Miasta i Dialogu Obywatelskiego Urzędu Miasta Olsztyna. - W grupie będzie można również znaleźć bieżące informacje dotyczące pandemii.
Aby dołączyć do grupy wystarczy wyszukać w Facebooku "Covid -19 Info Olsztyn" albo przejść do niej z profilu Miasto Olsztyn.
Facebookowa grupa to nie jedyna możliwość uzyskania pomocy w pandemicznych czasach. Cały czas działa kilka numerów telefonów, pod którymi dyżurują pracownicy Korpusu Wsparcia Seniorów, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, psychologowie albo działacze Stowarzyszenia Pomocy Humanitarnej FENI.
[numery telefonów dla potrzebujących wsparcia]
Najnowsze rządowe rozwiązania, mające na celu ograniczenie transmisji koronawirusa zaczną obowiązywać w sobotę (28 listopada). Założenia na najbliższe 100 dni to wprowadzenie dwóch etapów: odpowiedzialności (określony reżim sanitarny do 28 grudnia) oraz stabilizacji (powrót do powrotu podziału kraju na trzy strefy: zieloną, żółtą i czerwoną; nie wcześniej, niż od 28 grudnia). Rozwiązaniem ostatecznym jest natomiast kwarantanna narodowa, na wypadek konieczności radykalnego ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa.
[szczegółowe zasady bezpieczeństwa]
Z danych ministerstwa zdrowia wynika, że w ciągu ostatniej dobry w Olsztynie odnotowano 143 nowe zakażenia