Tajemnicze plakaty ku pokrzepieniu serc

2020-11-27 09:40:00(ost. akt: 2020-11-27 18:52:31)

Autor zdjęcia: GOK Piecki

Zamknięte domy kultury, biblioteki, restauracje, szkoły. wciąż rosnąca liczba zachorowań i osób zmarłych na COVID-19. W prawdziwym zalewie nieprzyjemnych informacji znaleźli się chętni do przekazania ludziom czegoś bardziej optymistycznego.
Miłość, radość, humor, energia, mądrość, przyjaźń, nadzieja, czytanie, kultura, optymizm, marzenia. Takie pozytywne rzeczy drzemią w sercach pracowników Gminnego Ośrodka Kultury „Pegaz” w Pieckach. I postanowili się podzielić nimi z mieszkańcami gminy. Od kilku dni na terenie miejscowości można znaleźć plakaty poświęcone tym konkretnym tematom. Nie są to jednak zwykłe plakaty, tylko tzw. „zrywki”. Dzięki temu każdy zainteresowany może zabrać ze sobą odrobinę miłości, radości, energii itp. Wystarczy zerwać jeden z cytatów umieszczonych na plakacie.

Jedną z inspiracji były podobne ogłoszenia, z których każdy mógł oderwać numer telefonu i zamówić reklamowaną usługę. Tutaj jednak nie ma żadnych numerów. Jest przekaz. Każda „zrywka” jest z innym cytatem. - W ten sposób przekazujemy dobre myśli mieszkańcom gminy. Szukaliśmy treści, które będą pozytywne. Czas nie jest aktualnie zbyt radosny. Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, a każdy martwi się o bliskich i o siebie. Uważamy, że takie drobne gesty pokrzepiające są teraz ważne - mówi Alicja Naworska-Kotelon, dyrektor GOK „Pegaz” w Pieckach. Jak sama przyznaje - jest to całkowicie autorska inicjatywa pracowników tej placówki, którzy nie tylko ją wymyślili, ale też wykonali plakaty i rozwiesili na terenie kilku miejscowości. - Jeżeli wywołamy uśmiech na twarzy chociaż kilku osób to będzie to dla nas najlepsza nagroda - dodaje dyrektor.

Obrazek w tresci

A co konkretnie możemy znaleźć na tych plakatach? „Weź ze sobą trochę radości, „weź ze sobą trochę miłości”, „weź ze sobą trochę humoru” - to tylko kilka z wielu proponowanych przez GOK „ofert”. W tej poświęconej miłości znajdujemy cytaty, które warto sobie przypomnieć szczególnie w tych trudnych czasach - w końcu „miłość zwycięża wszystko”. „Miłość w swej prostej i nieśmiałej mowie powie najwięcej, kiedy najmniej powie” to oczywiście cytat ze „Snu nocy letniej” Whilliama Shakespeare’a. „Mówią, że miłość jest ślepa, ale to powiedzenie głupców. Czasami widzi zbyt dużo.”Tak stwierdził mistrz literatury grozy Stephen King. Innym dołączonym do plakatu cytatem są słowa Dantego Alighieri - „Miłość jest pierwszą wśród nieśmiertelnych rzeczy”.

- Tajemnicze plakaty z odrobiną radości, kultury, marzeń, humoru, przyjaźni i wielu innych ciepłych słów zawisły w gminie Piecki ku pokrzepieniu serc. Bierzcie dobre słowo od nas dla Was - zachęca mieszkańców dyrektor GOK-u.

I już zapowiada kolejne przepełnione pozytywnym przekazem plansze. - Mamy już przygotowanych kilkanaście kolejnych. Sukcesywnie będą się pojawiały w miejscowościach naszej gminy. W planach mamy też edycję specjalną z okazji świąt Bożego Narodzenia - zdradza Alicja Naworska--Kotelon.

Wojciech Caruk


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Podatnik #3013265 | 188.146.*.* 28 lis 2020 00:04

    Ale głupoty!!!

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz