Ważne słowa w Parku Centralnym

2020-11-24 20:10:49 (ost. akt: 2020-11-24 20:10:38)   Artykuł sponsorowany
Przechodnie spacerujący alejkami Parku Centralnego bywają zaskoczeni tym, co widzą na latarniach. W śródmiejskiej przestrzeni pojawiła się nowa, oryginalna wystawa.
Doskonale znane określenia można zobaczyć na podświetlanych kasetonach umieszczonych na parkowych latarniach. "Wystawa ważnych słów" jest odpowiedzią Miejskiego Ośrodka Kultury na czasy w jakich żyjemy i na to, w jaki sposób zdarza nam się traktować siebie nawzajem.
- Wystawa jest skupiona wokół pojęć chyba najbardziej wyświechtanych i tłamszonych przez różne środowiska - wyjaśniają przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Kultury. - Słowa niegdyś cenione i ważne stają się brudne, niszczeją, pokrywają się patyną, pękają i zarastają mchem, niczym nikomu niepotrzebne już części garderoby.
Miłość, tolerancja, prawda, dobro, otwartość, szczerość i uczciwość - to te pojęcia, do zastanowienia się nad którymi i - być może - spróbowaniem przywrócenia im pierwotnej wartości namawia Miejski Ośrodek Kultury. Warto wybrać się jesiennym wieczorem do Parku Centralnego, spojrzeć na bijące delikatną poświatą napisy i spróbować odszukać w nich coś więcej, niż tylko następujące po sobie litery.
"Wystawa ważnych słów" obecna będzie w przestrzeni Parku Centralnego do 20 grudnia