Szkolny kalendarz wywrócony do góry nogami

2020-11-24 14:10:23(ost. akt: 2020-11-24 13:55:06)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Ferie będą — po raz pierwszy od lat — w tym samym czasie dla całego kraju. Uczniowie zostają na zdalnej nauce przez kolejny miesiąc, prawie do końcu roku. A potem mają niemal miesiąc przerwy w nauce.
— Byliśmy nakłaniani przez niektórych ludzi, ośrodki, do otwarcia szkół. Jednak zdecydowaliśmy, że będzie kontynuacja zamknięcia szkół do 23-24 grudnia. Następnie podjęliśmy decyzję o tym, że ferie, czyli przerwa edukacyjna w szkołach, będą skumulowane w jednym okresie — między początkiem stycznia, 4 stycznia a 17-18 stycznia — powiedział podczas sobotniej konferencji premier rządu Mateusz Morawiecki.

Czy decyzja rządu wywróci do góry nogami kalendarz szkolny? To zależy od regionu. I o ile z klasyfikacją szkoły jakoś sobie poradzą, to jest inny problem – z egzaminami zawodowymi.

— Musimy na nowo opiniować kalendarz roku szkolnego, przesuwamy radę klasyfikacyjną. Ale to kwestia administracyjna. Poradzimy sobie — mówi Grzegorz Górski, dyrektor Zespołu Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych w Olsztynie. — W tym terminie mieliśmy jednak zaplanowane egzaminy zawodowe dla klas maturalnych i nie wiemy, co dalej, bo OKE w Łomży twierdzi, że wszystko zostaje bez zmian. Problem pojawia się z 12 stycznia, gdy maturzyści muszą pisać egzamin teoretyczny. W naszym przypadku to prawie 200 osób w tym samym czasie w szkole.

— Dobrze by było przesunąć egzaminy np. na marzec, gdy zaczniemy wracać do stacjonarnej nauki, bo zakładam, że taki jest cel tego wydłużania ferii — nie kryje Grzegorz Górski. — Poza 12 stycznia egzaminy są praktyczne, a egzaminatorzy są często spoza województwa. Trzeba to na nowo rozwiązać logistycznie. Rodzice zauważają też, że znowu czeka nas miesiąc przerwy w nauce. A to nie pomaga w motywacji przy zdalnej nauce. Uważam, że można by było wrócić choćby na tydzień na zdalną naukę np. w celu poprawy ocen...


[...]

Czytaj e-wydanie

To tylko fragment artykułu. Cały przeczytasz we wtorkowym (24 listopada) wydaniu Gazety Olsztyńskiej

Aby go przeczytać kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


***

Dołącz do nas!

"Maseczka to znak solidarności". To nasza kampania społeczna związana z koronawirusem. Zachęcamy wszystkich do wysyłania zdjęć w maseczkach! Będziemy je publikować na gazetaolsztynska.pl i w Gazecie Olsztyńskiej. Nie dajmy się zarazie. Żyjmy normalnie, ale "z dystansem".

Zdjęcia wysyłajcie (imię, nazwisko, miejscowość i ewentualnie zawód) na maila:
redakcja@gazetaolsztynska.pl


Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Mazur #3013224 | 79.124.*.* 27 lis 2020 21:56

  przecież rząd wszystko robi dla Naszego dobra - nawet gospodarkę niszczy i za niszczenie dopłaca w takim tempie że drukarnie nie nadążają drukować pieniędzy

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. Zdalne bagno #3012045 | 212.244.*.* 25 lis 2020 18:49

  Nauka zdalna super sposób kpina na sali ,przy dwójce dzieci w wieku 7 i 12 lat mam na zdalnym córka (starsza) zaległości z materiałem ,że masakra ja jej nie nauczę jak nauczyciel. Syn ma tyle zadawane że szlak mnie jasny trafia bo ich dwóch ogarnąć na zdalnym to od rana do wieczora w tym momencie cieszę się że nie pracuje bo nie była bym w stanie tego pogodzić. Wielki szacun dla rodziców pracujących oraz z większą ilością dzieci. Co do ferii to koszmar rząd stawia nas jak pionki wszystko przewraca do góry nogami tłumaczac dla Waszego Dobra Polacy. ...

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 3. *** #3011617 | 37.30.*.* 24 lis 2020 22:31

  Sytuacja nietypowa, pół świata stanęło na głowie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 4. Kurator oświaty #3011523 | 31.0.*.* 24 lis 2020 17:59

  Cel jest taki, żeby ogłupić naród. Ludźmi głupimi łatwiej się rządzi.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 5. Mazur #3011506 | 79.124.*.* 24 lis 2020 17:14

  uczniowie w szkółkach niedzielnych przy parafiach nadrobią materiał - żaden problem

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (6)