Czterech kierowców z promilami

2020-11-23 10:35:15(ost. akt: 2020-11-23 10:35:51)

Autor zdjęcia: KMP Olsztyn

Podczas minionego weekendu policjanci giżyckiej drogówki zatrzymali czterech kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę po alkoholu.
Rekordzista miał ponad 2,5 promila jechał ze Spytkowa do Giżycka. O jego dziwnych manewrach na drodze, jeździe „zygzakiem” poinformował inny kierowca, któremu dziękujemy za natychmiastową reakcję. Po zatrzymaniu do kontroli okazało się, że vw passatem jechał 48-letni mieszkaniec powiatu giżyckiego, który nie usprawiedliwiał swojego zachowania, przyznał że pił alkohol. Pojazd zabezpieczono na parkingu, a mężczyznę po czynnościach zwolniono.

„Odwagi” aby wsiąść za kierownicę po pijaku nie zabrakło 53-latkowi, który prowadził swoje auto mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. W efekcie pijany kierowca zakończył jazdę w przydrożnym rowie. Pojazd przekazano wskazanej osobie, po czynnościach mężczyznę zwolniono.
Dwóch kolejnych kierowców prowadziło pojazdy w stanie po użyciu alkoholu. Obaj mieli blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie. Kierowcy zostali zatrzymani w Giżycki i m. Wejdyki gm. Ryn.

Teraz kierowcy odpowiedzą za swoje zachowanie. Policjanci kolejny raz apelują o rozsądek za kierownicą.
KPP Giżycko

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Glina #3010721 | 46.186.*.* 23 lis 2020 10:44

    słabe kary są za pijactwo lub dużą prędkość dlatego się nie boją za bardzo . Poczytajcie jak jest w Norwegi czy innych krajach.. tam nie trzeba się martwić o matki żony i dzieci czy wrócą ze szkoły , podróży....

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz