Komputery wspierają zdalne nauczanie

2020-11-21 15:11:07 (ost. akt: 2020-11-21 15:11:42)   Artykuł sponsorowany
Coraz więcej komputerowego sprzętu wspiera olsztyńskich uczniów i nauczycieli w zdalnych lekcjach. Cały czas intensywnie pracujemy nad poprawą warunków, by nauka była jak najbardziej efektywna.
Do tej pory kupiliśmy ponad 230 laptopów z oprogramowaniem. Przenośne komputery to jednak nie jedyny potrzebny sprzęt. Placówki zaopatrzone zostaną także w komputery stacjonarne oraz kamery internetowe.
Kupione laptopy trafiły do najbardziej potrzebujących uczniów, m.in. do rodzinnych domów dziecka. Nadal pracujemy, by zaspokoić ogromne potrzeby dzieci i młodzieży w tym zakresie. Częściowo zakupy zostały sfinansowane z programów zewnętrznych, ale przeznaczyliśmy na to również ok. 260 tysięcy złotych z kasy miasta. W następnym tygodniu ma zostać rozstrzygnięte postępowanie dotyczące kolejnych niemal 60 laptopów.
Pracujemy też nad sukcesywną wymianą komputerów stacjonarnych dla nauczycieli. To także ułatwi pracę w czasach pandemii. Niedługo rozstrzygniemy przetarg na ok. 135 zestawów komputerowych, które będą się znajdowały w salach lekcyjnych.
- Poza tym kupiliśmy już 50 kamer internetowych, które na początku grudnia trafią do szkół - mówi zastępca prezydenta Olsztyna, Ewa Kaliszuk. - Będą wykorzystane, gdy wróci nauka stacjonarna. Umożliwią uczestnictwo w lekcjach tym uczniom, którzy będą w kwarantannie lub w izolacji.
Ale to nie koniec. Dążymy do tego by nasze szkoły były nowoczesne i jak najbardziej przyjazne rodzicom.
- Już 70 proc. z nich pracuje na platformie MS Teams, prowadząc zdalną naukę - informuje dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Olsztyna, Anida Samoraj. - Rekomendujemy to wszystkim placówkom, oferując nauczycielom i dyrektorom wsparcie w postaci szkoleń. Mamy nadzieję, że z czasem wszystkie szkoły będą pracować na tym systemie, po to by ułatwić życie rodzicom. Wiadomo, że często dzieci uczą się w różnych szkołach, a rodzice muszą przełączać się pomiędzy różnymi platformami i to komplikuje im niepotrzebnie życie.
*** Sprzęt do zdalnej nauki w liczbach:
- 30 laptopów (za kwotę 99 962,10 PLN; program "Zdalna szkoła"),
- 90 laptopów (za kwotę 259 480,80 PLN; budżet miasta),
- 113 laptopów do rodzinnych domów dziecka (z tarczy antykryzysowej),
- 50 kamer internetowych,
- 59 laptopów (otwarcie ofert 24 listopada; program "Zdalna szkoła+"),
- ok. 135 zestawów komputerowych, które będą się znajdowały w salach lekcyjnych (postępowanie w toku).
Komputery są wyposażone w oprogramowanie, które będzie potrzebne w szkole, dostępem do internetu oraz wyposażeniem (myszką i torbą).

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Mimi #3013261 | 176.221.*.* 27 lis 2020 23:29

    A ja się pytam, dlaczego z budżetu miasta jest pasiona patologia? Od kwietnia do listopada każde dziecko poniżej 18 roku życia dostało po 4000 zł. z 500+. Za 2,5 tysiąca zł. można kupić znośny laptop, nadający się do nauki zdalnej. Dlaczego rodzice nie zadbali, aby dzieci miały jak uczyć się zdalnie z domów? Obecna sytuacja była do przewidzenia. Moim zdaniem ŻADEN laptop nie powinien trafić w prywatne ręce, gdyż jest to marnowanie pieniędzy podatnika, a skoro już trafił, to powinien być spłacany w ratach z 500+.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz