Quantcast

Czwartek, 28 stycznia 2021. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

#StrażacyWspierająSzpitale. Pomóżmy!

2020-11-19 14:41:37 (ost. akt: 2020-11-19 14:56:31)

Autor zdjęcia: OSP w Smolajnach

W trudnej sytuacji w związku z pandemią koronawirusa są pacjenci szpitali. Nie mogą ich odwiedzać bliscy, więc brakuje im napojów, kosmetyków czy artykułów higienicznych. Dlatego też druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych postanowili ich wspomóc i zorganizowali akcję: #StrażacyWspierająSzpitale.

1000 litrów wody mineralnej przekazali Powiatowemu Szpitalowi w Biskupcu strażacy-ochotnicy ze Smolajn. To jeden efektów zbiórki, którą przeprowadzili w ostatnich dniach. W ten sposób wraz z darczyńcami wsparli pacjentów, którzy ze względu na panującą pandemię, nie mogą liczyć na pomoc bliskich. Akcja odbiła się pozytywnym echem, dlatego olsztyński oddział związku OSP RP włączyć się do niej i zachęcać do zbiórki wszystkie jednostki ochotniczych straży powiatu olsztyńskiego.

– Pacjenci nie mają kontaktu z rodziną, nie mogą i nie mają gdzie sami zrobić zakupów więc idąc za przykładem OSP w Smolajnach, chcemy pomóc im chociaż w ten sposób pomóc – mówi Andrzej Abako, prezes zarządu powiatowego związku OSP w Olsztynie, a także starosta olsztyński. – Zbieramy najpotrzebniejsze artykuły. Priorytetem jest tu woda mineralna i inne napoje, ale przydadzą się też przekąski, środki higieny, kosmetyki itp. Przed pandemią takie drobiazgi przeważnie przynosili pacjentom najbliżsi. Dziś liczą na nasze wsparcie.

Zebrane przez strażaków dary trafią do pacjentów Powiatowego Szpitala im. J. Mikulicza w Biskupcu, Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Dobrym Mieście oraz Maltańskiego Centrum Pomocy pw. bł. Gerarda „Pomoc Maltańska” w Barczewie.

– Druhów chcących przyłączyć się do akcji #StrażacyWspierająSzpitale zapraszamy do kontaktu z koordynatorami, którzy udzielą wszelkich dodatkowych informacji, a także w razie potrzeby pomogą logistycznie zaplanować to wydarzenie – zachęca Anna Romańczuk-Koprucka, dyrektor Zarządu Wykonawczego OP ZOSP RP w Olsztynie. – A wszystkich prosimy o pomoc, którą mam nadzieję już wkrótce będzie można przekazać do najbliższej jednostki OSP. Pacjenci „odizolowani od świata” w murach szpitala, z pewnością będą za nią bardzo.

Szczegóły akcji #StrażacyWspierająSzpitale na stronie: >>> Facebook.com/OP.ZOSP.RP.OlsztynCzytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Mazur #3009412 | 79.124.*.* 20 lis 2020 12:21

  pomagajmy szpitalom bo politycy z rządzącej partii za kasę podatników muszą sobie kupić nowe full - wypas limuzyny i wspierać ,, biedny '' kler

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. gragra #3009043 | 79.191.*.* 19 lis 2020 18:45

  ta woda, jeśli można, powinna być z takim lejkiem, jak dla dziecka, bo chorzy najczęściej mają trudności z utrzymaniem butelki

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Abc #3009034 | 195.116.*.* 19 lis 2020 18:22

  Ludzie leniwi psa i kota nie chcą trzymać.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. No tak #3008965 | 37.8.*.* 19 lis 2020 15:48

  I oby tej wody Qlsoneria nie zarekwirował a NA POTRZEBY KC PiSS przy Nowogrodzkiej . O nałożeniu podatku na ten prezent przez wiadomy urząd już nawet nie wspomnę

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. peti #3008961 | 83.20.*.* 19 lis 2020 15:40

  Nigdy w życiu, niech lekarze, pielęgniarki którzy dostali podwyżki 100% to na wodę ich stać. Piją sami, nie chodzą na obchody inie wiedzą kto chce pić. Jeśli chory umrze, to po 8 godz. stwierdza się zgon. Przykładem jest IŁAWA. Rewelacja szpital z LPR na dachu.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (7)