Pomagamy dzięki technologii

2020-11-19 11:32:42 (ost. akt: 2020-11-19 11:37:34)

Autor zdjęcia: materiały prasowe

— Nasze atuty to kompleksowa oferta nowoczesnego sprzętu rehabilitacyjnego, jakość potwierdzona międzynarodowymi certyfikatami, projektowanie i doradztwo w zakresie rozwiązań dla nowo powstałych ośrodków rehabilitacyjnych, wiedza, doświadczenie i profesjonalizm obsługi — wylicza Krzysztof Cygoń, wiceprezes Technomexu, dyrektor działu badawczo-rozwojowego.
Firma Technomex obecna jest na polskim rynku producentów i dostawców sprzętu rehabilitacyjnego od 1987 roku.
— Zajmujemy się kompleksowym wyposażaniem szpitali, sanatoriów, ośrodków rehabilitacyjnych oraz prywatnych gabinetów terapeutycznych — mówi Krzysztof Cygoń. — Jesteśmy wiodącym producentem sprzętu do hydroterapii i kinezyterapii oraz wyłącznym przedstawicielem uznanych zagranicznych producentów sprzętu rehabilitacyjnego z zakresu fizykoterapii, kinezyterapii, sprzętu diagnostyczno-pomiarowego oraz pozostałych urządzeń rehabilitacyjnych.

Technomex to też pionier na rynku polskim w dziedzinie wdrażania nowoczesnych technologii w rehabilitacji narządu ruchu i jego diagnostyce. Jako pierwsi na szeroką skalę wdrożyli kolejno laboratoria analizy ruchu, systemy do oceny EMG, systemy do oceny izokinetycznej, roboty stacjonarne do terapii chodu, egzoszkielety rehabilitacyjne oraz systemy do wibracji zogniskowanej. Urządzenia te zostały wdrożone do bardzo szerokiego spektrum odbiorców: klientami Technomexu są zarówno duże jednostki rehabilitacyjno-lecznicze, jak szpitale czy uzdrowiska. Są też wśród nich placówki naukowe — praktycznie wszystkie uczelnie medyczne, akademie wychowania fizycznego i uczelnie techniczne.

Krzysztof CygońKrzysztof Cygoń: — W ciągu ostatnich lat pomogliśmy kilkuset pacjentom po udarach, stwardnieniu rozsianym, zagrożonych ryzykiem upadku, z zespołami bólowymi kręgosłupa czy z mózgowym porażeniem dziecięcym
— Docieramy również do tych najmniejszych — jednoosobowych placówek świadczących usługi rehabilitacyjne. Poza sprzedażą, nasi klienci otrzymują również wsparcie w zakresie serwisu, jak i marketingu swoich usług medycznych. Praktycznie każdy klient to inna historia i inne działania wspierające — opowiada prezes Krzysztof Cygoń.

Każda z wyżej wymienionych innowacyjnych rozwiązań jest obecnie standardem w terapii i diagnostyce w naszym kraju.
— Projektujemy i wdrażamy także nowe rozwiązania do rehabilitacji — mamy w swoim portfolio kilkadziesiąt autorskich produktów będących wysokiej klasy wyrobami medycznymi. Od wanien, w tym elektryczno-wodnych, przez aparaty do fizykoterapii — po zestawy urządzeń do treningu grupowego z biofeedbackiem i pełną diagnostyką — pokazuje Krzysztof Cygoń.

Dodatkowo, Technomex posiada też swoje oddziały w każdym województwie, a w trzech dzięki wsparciu funduszy unijnych zbudowali Centra Badawczo-Rozwojowe, które współpracują z lokalnymi placówkami. Konkretnie, centra zlokalizowane są w województwie świętokrzyskim (21. Szpital Wojskowy Busko-Zdrój), lubelskim (Uzdrowisko Nałęczów) i w Wielkopolsce (na terenie ORSK im. Degi w Poznaniu). Miejsca te służą testowaniu nowych technologii w zakresie rehabilitacji ortopedycznej, neurologicznej i narządu ruchu.

— Rokrocznie realizujemy również kilkadziesiąt szkoleń tematycznych o nowych technologiach rehabilitacyjnych — mówi Krzysztof Cygoń. — Dodatkowo od kilku lat sukcesywnie inwestujemy w rozwój naukowy, wspomagając różnego typu badania naukowe na terenie całej Polski, w których obiektywizujemy skuteczność działania różnych nowatorskich metod rehabilitacji. Badania te realizujemy zarówno w ośrodkach na terenie całego kraju, w tym w naszych oddziałach — zarówno centrach B+R, jak i stacjonarnie w Gliwicach, gdzie posiadamy dedykowane laboratorium biomechaniczne oraz prowadzimy Gliwickie Centrum Rehabilitacji X-Rehab.

Technomex wspiera również najbardziej potrzebujące grupy osób swoimi programami bezpłatnej dla uczestników, a refundowanej przez Unię Europejską rehabilitacji.

— W ciągu ostatnich lat pomogliśmy kilkuset pacjentom po udarach, stwardnieniu rozsianym, zagrożonych ryzykiem upadku, z zespołami bólowymi kręgosłupa czy z mózgowym porażeniem dziecięcym.

A profilaktyka?
— Realizujemy również wiele działań promocyjnych — od tych stricte związanych z działalnością firmy takich, jak polskie i międzynarodowe targi rehabilitacyjne, aż po aktywności łączące promocję z wsparciem — choćby udział w biegu Wings for Life w egzoszkieletach z osobami na co dzień poruszającymi na wózkach — mówi Krzysztof Cygoń. — Jest to jedyne takie na świecie wydarzenie, gdzie każdy startujący ukończy bieg — tam to meta goni zawodników. Dzięki temu, w ciągu kilku ostatnich lat byliśmy w stanie sukcesywnie rozwijać nasz udział w tej imprezie — poprzez z jednej strony coraz więcej zawodników startujących w egzoszkielecie, a z drugiej — poprzez coraz większy pokonany przez nich dystans. Ta ostatnia inicjatywa doczekała się swojej kontynuacji w postaci letniej akcji pod nazwą Michał Idzie przez Polskę, gdzie z naszymi partnerami — klientami, którzy zaufali naszym rozwiązaniom — przełamywaliśmy bariery w zakresie dostępności wysoko wyspecjalizowanej rehabilitacji i realizowaliśmy plenerowe spacery naszego ambasadora Ekso, Michała, po wybranych rynkach na terenie Polski. W efekcie tych aktywności coraz częściej spotykaliśmy się z osobami, których nie dziwiła rehabilitacja zrobotyzowana, ale stała się dla nich czymś naturalnym.

Życzmy sobie zdrowia i jak najrzadszych konieczności korzystania z rehabilitacji. Ale grunt, że oparcie mamy. A te wszystkie działania Technomexu sprawiają, że każdy, nie tylko pacjent neurorehabilitacyjny, jest w stanie w całości podpisać się pod mottem firmy: Technomex — Pomagamy dzięki technologii.

Oprac. mmb