Karatecy wrócili na matę. Są medale, jest też nowe Dojo [foto]

2020-11-19 10:14:32(ost. akt: 2020-11-19 10:48:38)
Iławianie na turnieju w Ciechanowie, od lewej strony: Maciej Korpalski, Miłosz Pniewski i sensei Tomasz Gąska

Iławianie na turnieju w Ciechanowie, od lewej strony: Maciej Korpalski, Miłosz Pniewski i sensei Tomasz Gąska

Autor zdjęcia: archiwum IKKK

Pierwszy start zawodników Iławskiego Klubu Kyokushin Karate, po bardzo długiej przerwie spowodowanej sytuacją pandemiczną w Polsce, odbył się w hali sportowo-widowiskowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ciechanowie.
Był to X Turniej Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Miasta Ciechanów. To jubileuszowe zawody, na których nie zabrakło dwóch iławian, Miłosza Pniewskiego i Macieja Korpalskiego.

— Turniej w Ciechanowie odbył się pomimo trudnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa COVID-19. Tym bardziej cieszy fakt z frekwencji jaką udało się uzyskać. Na zawody przyjechało 172 zawodników z 24 klubów z całego kraju — mówi Tomasz Gąska, trener iławskich karateków.

Sędzią głównym zawodów był shihan Jacek Czerniec (6 dan). Zdaniem senseia Gąski, karatecy zaprezentowali bardzo wysoki poziom, zważywszy na to, że okres przygotowawczy był mocno utrudniony z uwagi na obostrzenia związane z pandemią.

Iławianie startowali w dwóch konkurencjach: Kata (układy formalne) oraz Kumite (walka). W Kata kadetów wystartował Maciej Korpalski i zajął bardzo dobre trzecie miejsce udowadniając, że dobrze czuje się w tej konkurencji i stale podwyższa swoje umiejętności. Po konkurencji Kata rozpoczął się turniej Kumite. "Korpal", czyli Maciek Korpalski startował w kategorii Kadet -45 kg i do medalu z Kata dorzucił także 3. miejsce w Kumite. Natomiast Miłosz Pniewski w kategorii Kumite junior młodszy + 65 kg zdobył dla Iławy srebro.

— Mimo wielu trudności w okresie przygotowawczym związanych z pandemią oraz ostatnich problemów z miejscem do treningów, bo przecież od września 2020 nasza baza w "Budowlance" jest zamknięta, start w Ciechanowie uważam za bardzo udany i jestem dumny z naszej młodzieży. Pomimo tak wielu trudności i szeregu zmian począwszy od Dojo, czyli sali do treningów, a skończywszy na nowych taktykach treningowych udało się im sięgnąć po lokaty na podium — podsumowuje Tomasz Gąska.

— Zapraszamy dzieci od lat 4 oraz młodzież i dorosłych do nowego Dojo karate kyokushin w Iławie. Tym razem to kolejna już w przeciągu kilku miesięcy lokalizacja, przy ul. Wiejskiej 1 pod siedzibą PZU. Zapraszamy w każdy poniedziałek i czwartek od godziny 17.30 do 20.00 — zaprasza sensei Gąska, u którego można uzyskać więcej informacji pod numerem telefonu 602 703 383.

red. zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

NOWA SALA TRENINGOWA IKKKKomentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. kol #3009036 | 10.10.*.* 19 lis 2020 18:22

    Gratulacje Miłosz !:)

    odpowiedz na ten komentarz

  2. BOLKO #3008876 | 10.10.*.* 19 lis 2020 12:28

    A gdzie ta sala ulokowana jest?

    odpowiedz na ten komentarz