Niebezpiecznie na drogach - trzy wypadki w dwa dni

2020-11-18 14:00:00(ost. akt: 2020-11-18 14:03:15)

Autor zdjęcia: Arch. KPP Giżycko

Niezachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzających pojazdów oraz niedostosowanie prędkości do warunków na drodze doprowadziły do trzech zdarzeń drogowych. Jedno z nich zakończyło się czołowym zderzeniem forda i bmw. Pięć osób z obrażeniami trafiło do szpitala - informuje giżycka policja.
16 listopada na trasie Kąp – Giżycko, na prostym odcinku drogi doszło do zderzenia trzech pojazdów. Jadący mercedesem-benz 37-latek poruszał się w tempomacie za pojazdem, który w pewnym momencie wyprzedził ciągnik rolniczy. Kierujący mercedesem nie zdążył zareagować i wjechał na tył naczepy ciągnika. Z kolei jadący za nim cirtoenem jamper 62-latek, również nie zachował należytej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył mercedesa.

W zdarzeniu brało udział 7 osób, 3 osoby z obrażeniami trafiły do szpitala. W czasie zdarzenia ruch na drodze był zablokowany, policjanci wyznaczyli objazdy. Wszyscy kierowcy byli trzeźwi.

Z kolei 17 listopada o godz. 06:40 dyżurny giżyckiej komendy został poinformowany o zdarzeniu w m. Canki gm. Ryn. Funkcjonariusze ustalili, że na prostym odcinku drogi 27-letni mieszkaniec Suwałk jechał fordem w kierunku Olsztyna. Z relacji kierowcy wynika, że poruszał się za nieustalonym pojazdem, który zaczął gwałtownie hamować. Chcąc uniknąć najechania na tył pojazdu, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka BMW. W wyniku zdarzenia kierowca BMW 39-latek oraz pasażerka Forda trafili z obrażeniami do szpitala. Na miejscu ruch odbywał się wahadłowo. Kierowcy byli trzeźwi.

Również 17 listopada rano na trasie Wilkasy – Giżycko, jadąc skodą oktawią w kierunku Giżycka na wysokości stadionu piłkarskiego, na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego zjechał częściowo na przeciwległy pas ruchu uderzając w bok jadącą prawidłowo z naprzeciwka skodę rapid. W wyniku zdarzenia nikt nie doznał obrażeń. Kierowca skody oktawi został ukarany mandatem oraz punktami karnymi.
Źródło: KPP Giżycko

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Dawid #3009076 | 10.10.*.* 19 lis 2020 19:39

    Proszę osoby poszkodowane w wypadku lub ich rodziny o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dawid Petrus tel.579925890

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz