Uciekał przed policją i uderzył w drzewo. Bezmyślność pijanego kierowcy mogła skończyć się tragicznie [VIDEO]

2020-11-17 18:26:16(ost. akt: 2020-11-18 07:39:56)

Autor zdjęcia: materiały KPP Mrągowo

Policjanci ruchu drogowego patrolując ulice Mrągowa, postanowili zatrzymać do kontroli drogowej kierowcę audi, który poruszając się ulicą Warszawską, jechał bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Pomimo wydawanych przez policjantów znaków i sygnałów do zatrzymania pojazdu, kierujący zignorował je i zaczął uciekać. Funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg.
Ścigany pojazd wyjechał z Mrągowa kierując się na Piecki, a następnie na Spychowo. W trakcie jazdy kierowca przekraczając nadmiernie prędkość, wielokrotnie łamał przepisy ruchu drogowego m.in.: wyprzedzając na przejściach dla pieszych i skrzyżowaniach, jadąc na rondzie pod prąd, czy lewym pasem ruchu. W trakcie szaleńczej jazdy na ulicy Wojska Polskiego w rejonie przejścia dla pieszych doprowadził do kolizji drogowej z kierowcą vw. Kierowca swoją bezmyślną ucieczkę zakończył na trasie Stare Kiełbonki - Spychowo, gdzie jadąc z nadmierną prędkością stracił panowanie nad pojazdem, w efekcie czego zjechał do przydrożnego rowu i uderzył w drzewo.

Pomimo uderzenia, o własnych siłach wyszedł z auta i piechotą zaczął uciekać w głąb lasu. Jednak nieskutecznie, bo nie wiedział, że goni go m.in. mrągowski „Hardman” – policjant, który wielokrotnie brał udział w rywalizacji biegowej. Chwilę później został zatrzymany i miał już na rękach kajdanki.

38-latek podróżował sam i na szczęście nikt inny nie ucierpiał w efekcie jego działań. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 0,7 promila alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu jego danych w policyjnych systemach okazało się, że ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi Południe, ważny do 22.12.2020r. Pojazd nie miał ważnych badań technicznych.

Po badaniach lekarskich mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Będzie odpowiadał za przestępstwa, jakim są niezatrzymanie się do kontroli drogowej i kierowanie w stanie nietrzeźwości mimo sądowego zakazu oraz za liczne wykroczenia w ruchu drogowym.


Źródło: KPP Mrągowo

***

Dołącz do nas!

"Maseczka to znak solidarności". To nasza kampania społeczna związana z koronawirusem. Zachęcamy wszystkich do wysyłania zdjęć w maseczkach! Będziemy je publikować na gazetaolsztynska.pl i w Gazecie Olsztyńskiej. Nie dajmy się zarazie. Żyjmy normalnie, ale "z dystansem".

Zdjęcia wysyłajcie (imię, nazwisko, miejscowość i ewentualnie zawód) na maila:
redakcja@gazetaolsztynska.pl
Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Komentarze (11) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. on #3008183 | 185.103.*.* 18 lis 2020 10:42

  Nie zamykać, utylizować!

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

 2. Dobrze ze nikogo nke zabił #3008170 | 5.173.*.* 18 lis 2020 10:26

  Ale powiniem odpowiadac jak za probe zabójstwa. Dzialał w warunkach recydywy

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz

 3. lwx #3008142 | 83.20.*.* 18 lis 2020 09:50

  Takie coś czy jak mówią cóś może się zdarzyć tylko w Polsce , Rosji i może na Litwie. Innych nie wymieniam bo na to nie zasługują. Państwo nasze z tym walczy a walka będzie długa bo do końca świata lub końca dróg. Jesteśmy przecież potęgą światową. Rozpiera nas duma a może jednak coś innego.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 4. mm #3008137 | 188.47.*.* 18 lis 2020 09:45

  jeśli to ten policjant o którym myślę to ten kierowacz musiałby uciekać przynajmniej 150 km żeby mu uciec :D . Brawo policja

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 5. dr Hayd #3008120 | 213.73.*.* 18 lis 2020 09:19

  Ciekawa, czy wcześniej prowadził mimo sądowego zakazu, a dopiero teraz wpadł? Może potrzebna jest publiczna informacja o orzeczeniu sądowego zakazu prowadzenia pojazdów? W szczególności kierowana do pracodawców, sąsiadów i rodziny winowajcy.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (11)