Dwa zdarzenia na drogach powiatu

2020-11-17 10:53:38(ost. akt: 2020-11-17 10:57:29)
Zderzenie w Cankach

Zderzenie w Cankach

Autor zdjęcia: KPP Giżycko

Niezachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzających pojazdów oraz niedostosowanie prędkości do warunków na drodze doprowadziły do dwóch zdarzeń drogowych. Jedno z nich zakończyło się czołowym zderzeniem forda i bmw.
We wtorkowy poranek, 17 listopada o godz. 6:40 dyżurny giżyckiej komendy został poinformowany o zdarzeniu w m. Canki gm. Ryn. Pracujący na miejscu funkcjonariusze ustalili, że na prostym odcinku drogi kierujący Fordem 27-letni mieszkaniec Suwałk, poruszał się w kierunku Olsztyna. Z relacji kierowcy wynika, że poruszał się za nieustalonym pojazdem, który zaczął gwałtownie hamować. Chcąc uniknąć najechania na tył pojazdu, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka BMW. W wyniku zdarzenia kierowca BMW 39-latek oraz pasażerka Forda trafili z obrażeniami do szpitala. Na miejscu ruch odbywał się wahadłowo. Kierowcy byli trzeźwi.

Również 17 listopada ok. godz. 5:40 na trasie Wilkasy – Giżycko, kierujący skodą oktawią jadąc w kierunku Giżycka na wysokości stadionu, na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego zjechał częściowo na przeciwległy pas ruchu uderzając w bok jadącą prawidłowo z naprzeciwka skodę rapid. W wyniku zdarzenia nikt nie doznał obrażeń. Kierowca skody oktawi został ukarany mandatem oraz punktami karnymi.
KPP Giżycko