Szkoła wróci pod koniec listopada?

2020-11-16 18:10:50(ost. akt: 2020-11-16 14:06:23)

Autor zdjęcia: Unsplash

Według zapowiedzi ministra edukacji, szkoły mogą zacząć wracać do pracy po 29 listopada. Wszystko zależy od krzywej zakażeń, ale czy to byłoby faktycznie dobre rozwiązanie? Czy może lepiej wrócić raz, a porządnie, czyli później? Pytamy.
Szkoły przeszły na całkowicie zdalne nauczanie już wiosną. Na początku miało to trwać do 25 marca, ale termin powrotu do placówek kilka razy zmieniano, a ostatecznie wydłużono go do 28 czerwca, czyli do końca roku szkolnego. Nie brakowało nadziei na to, że podobny schemat już się nie powtórzy. Czyli albo uczniowie będą się uczyć zdalnie, albo stacjonarnie. To się jednak nie udało, bo placówki znów pracują online i wiele wskazuje na to, że jest szansa na kolejny powrót.

— Póki co, mamy decyzję do 29 listopada. Mamy nauczanie zdalne od I klasy szkoły podstawowej wzwyż. Liczymy, że przez te blisko trzy tygodnie będziemy mieli sytuację opanowaną w tym sensie, że ta krzywa zachorowań zostanie wypłaszczona, że nie będzie zwiększonej liczby dziennych zarażeń, bo to wszystko jest z sobą powiązane — mówił minister edukacji Przemysław Czarnek. — Jeśli uda się to zrobić w ciągu tych kilkunastu dni, dzięki zaangażowaniu wszystkich Polaków, nauczycieli, uczniów, rodziców, przestrzeganiu wszystkich obostrzeń i rygorów, które są wprowadzane, nie po to, by kogoś blokować, ale by ratować życie i zdrowie, to jestem przekonany, że mamy szansę po 29 listopada przynajmniej stopniowo wracać do szkół — dodał.

Minister stwierdził również, że zdalne nauczanie wygląda teraz lepiej niż wiosną. Koresponduje to z opinią Ewy Kaliszuk, wiceprezydent Olsztyna, która w niedawnej rozmowie z „Gazetą Olsztyńską” przyznała, że faktycznie można mówić o poprawie. Z wypowiedzi ministra dowiedzieliśmy się też, że do końca roku wszystkie szkoły w Polsce będą podłączone do internetu, a nauczyciele do 7 grudnia mogą składać wnioski o dofinansowanie zakupu sprzętu do nauczania zdalnego (w wysokości 500 zł). Czy jednak powrót do szkół po 29 listopada i perspektywa kolejnego przechodzenia na zdalną naukę to dobry pomysł?


[...]

Czytaj e-wydanie

To tylko fragment artykułu. Cały przeczytasz w poniedziałkowym (16 listopada) wydaniu Gazety Olsztyńskiej

Aby go przeczytać kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


***

Dołącz do nas!

"Maseczka to znak solidarności". To nasza kampania społeczna związana z koronawirusem. Zachęcamy wszystkich do wysyłania zdjęć w maseczkach! Będziemy je publikować na gazetaolsztynska.pl i w Gazecie Olsztyńskiej. Nie dajmy się zarazie. Żyjmy normalnie, ale "z dystansem".

Zdjęcia wysyłajcie (imię, nazwisko, miejscowość i ewentualnie zawód) na maila:
redakcja@gazetaolsztynska.pl


Komentarze (10) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. poproszę bayer full #3007465 | 5.173.*.* 17 lis 2020 07:03

  Nie znam się ale jedno jest pewne. My nie dowiadujemy się prawdy, jaka jest faktyczna ilość zakażeń, a ta krzywa przedstawiana przez rząd jest tak samo prawdomówna jak przysłowiowe krzywe zwierciadło. Może kilka faktów z Trójmiasta . Hotele funkcjonują pełną parą, a może i lepiej. Hotelarze nie weryfikują kwestii związanych z przyjazdem na szkolenie, delegację, etc. Dzieci mają nauczanie zdalne, więc zwolnień pisać im nie trzeba, mamusie mają zasiłek opiekuńczy, więc do pracy chodzić nie muszą. Ojcowie pracują zdanie i wszystko jest super. Na basenach hotelowych tłok, jak latem. A czy obiekty wykażą straty? Ja to wiem. Ten kraj i jego działania to czysta hipokryzja i populizm.

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) odpowiedz na ten komentarz

 2. gość #3007406 | 37.30.*.* 16 lis 2020 22:11

  Rządzącym wypłaszczają się bruzdy na mózgu, które odpowiadają za myślenie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (19) odpowiedz na ten komentarz

 3. Tryg #3007396 | 176.221.*.* 16 lis 2020 21:39

  Dzisiaj się wyjątkowo wyplaszczylo... Na 3,5 wykonanego testu 2 osoby zarażone przy 85tys tys testów i zakażeniach 28tys mieliśmy proporcje na 3 wykonane testy 1 osoba zarazona. Jedno jest pewne komuś wyplaszczyl się mózg.

  Ocena komentarza: warty uwagi (15) odpowiedz na ten komentarz

 4. . #3007379 | 88.156.*.* 16 lis 2020 20:46

  Cała Europa sie6 zamyka tylko w Polsce ubwa zakażeń jak robią mniej testów to i zakażeń jest mniej kłamią i tyle już władzą w tym kraju nikt nie wierzy

  Ocena komentarza: warty uwagi (27) odpowiedz na ten komentarz

 5. Mateusz #3007353 | 188.146.*.* 16 lis 2020 19:47

  Ja jestem za online

  Ocena komentarza: warty uwagi (18) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (10)