Poznawaj Olsztyn i region wirtualnie

2020-11-13 16:15:49 (ost. akt: 2020-11-13 16:20:45)   Artykuł sponsorowany
Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na cykl niezwykłych filmów poświęconych stolicy Warmii i Mazur. To okazja, by poznać nie tylko nasze miasto nawet podczas koronawirusowych obostrzeń.
Ostatnie obostrzenia wprowadzone przez rząd nie pozwalają na odwiedzanie instytucji kultury i zapoznawania się z ich ofertą. Rozwiązaniem mogą być "wizyty" poprzez Internet. W ten sposób można zajrzeć na przykład do Muzeum Nowoczesności.
- "Muzeum Nowoczesności zaprasza" to cykl filmów dotyczących muzeum i prezentowanych w nim eksponatów - wyjaśnia dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie, Mariusz Sieniewicz. - To także doskonała okazja poznania rozwoju przemysłu na Warmii i Mazurach.
Premierowa propozycja jest zatytułowana "Olsztyn - czynniki miastotwórcze". Film dostępny jest na Facebooku Miejskiego Ośrodka oraz jego kanale w serwisie YouTube.
- Pierwszy odcinek poświęcony jest historii Olsztyna i najważniejszym czynnikom ekonomiczno-gospodarczym, które wpłynęły na rozwój miasta w XIX i na początku XX w. - mówi Rafał Bętkowski z Muzeum Nowoczesności.
Centrum Techniki i Rozwoju Regionu "Muzeum Nowoczesności" jest jednostką Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie. Otwarta w 2014 roku w zrewitalizowanym Tartaku Raphaelsohnów placówka ma na celu uświadomić odbiorcom charakter procesu, jakim jest "nowoczesność", procesu, który ma swój początek w burzliwym końcu XVIII wieku i dynamicznym wieku XIX.
[film "Olsztyn - czynniki miastotwórcze" w serwisie YouTube]