Temat tygodnia: Kim pani jest, pani Harris?

2020-11-14 15:10:23(ost. akt: 2020-11-13 12:58:22)
— Udało nam się, Joe — powiedziała Kamala Harris dzwoniąc do Joe Bidena, kiedy media amerykańskie uznały jego zwycięstwo w wyborach.

— Udało nam się, Joe — powiedziała Kamala Harris dzwoniąc do Joe Bidena, kiedy media amerykańskie uznały jego zwycięstwo w wyborach.

Autor zdjęcia: Kamala Harris/ twitter

Jakim Kamala Harris będzie wiceprezydentem, o tym przekonamy się w przyszłym roku, kiedy oficjalnie zostanie zaprzysiężona. Już teraz jednak przybliżamy państwu jej sylwetkę i poglądy. I na początek rozczarowanie. W sieci nie znaleźliśmy żadnej jej wypowiedzi na temat Polski. Za to sporo o aborcji, LGBT i...Rosji.

CHCIAŁA SIEDZIEĆ PRZY STOLE


Kamala Harris urodziła się 20 października 1964 roku w Oakland w Kalifornii. Jej ojciec Donald Harris wyemigrował do Stanów Zjednoczonych z Jamajki, aby studiować ekonomię. Jej matka Shyamala Harris, onkolog i działaczka na rzecz praw obywatelskich, przyjechała do Stanów Zjednoczonych z Indii. Harris dorastała w Kalifornii. Jej rodzice rozwiedli się, gdy miała 7 lat, a prawo opieki nad nią i jej siostrą Mayą powierzone zostało matce.

Kiedy Kamala miała 12 lat, wspólnie z matką i siostrą przeprowadziły się do Montrealu. Jej matka zajmowała się tam pracą badawczą w Żydowskim Szpitalu Ogólnym oraz nauczaniem na Uniwersytecie McGilla. Zrobiła studia z politologii i ekonomii na Uniwersytecie Howarda, a następnie doktorat z prawa na Uniwersytecie Kalifornijskim. Zawsze podkreślała, że chce „siedzieć przy stole, przy którym podejmowane są decyzje”.

— Teraz zaczyna się prawdziwa praca. Aby pokonać tę pandemię. Aby odbudować naszą gospodarkę. Wykorzenić rasizm z naszego wymiaru sprawiedliwości i społeczeństwa. Walczyć z kryzysem klimatycznym. Aby uleczyć duszę naszego narodu. Droga przed nami nie będzie łatwa. Ale Ameryka jest gotowa. Tak samo jak Joe Biden i ja — zapowiedziała Kamala Harris.
Jej mężem od 2014 roku jest Douglas Emhoff, prawnik pochodzenia żydowskiego, z którym wspólnie wychowuje dwójkę jego dzieci Cole’a i Ellę.

DECYZJA NALEŻY DO KOBIETY


Kamala Harris jest aktywną zwolenniczką swobodnego prawa do aborcji we wczesnej fazie ciąży. Opowiada się też przeciwko prawom, które bezwarunkowo zabraniają aborcji po 20. tygodniu ciąży. Jej stosunek do tzw. późnych aborcji nie jest jednak jasny.

Kiedy w jednej z ankiet zapytano ją czy istnieje moment, w którym aborcja z uwagi na długość ciąży powinna zostać uznana za złą i niemoralną Harris nie udzieliła jednoznacznej odpowiedzi.— Myślę, że to kobieta musi podjąć tę decyzję...myślę, że ona musi podjąć tę decyzję ze swoim lekarzem, ze swoim księdzem, ze swoim małżonkiem — odpowiedziała przyszła wiceprezydent USA...


[...]

Czytaj e-wydanie

To tylko fragment artykułu. Cały przeczytasz w weekendowym (14-15 listopada) wydaniu Gazety Olsztyńskiej

Aby go przeczytać kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


***

Dołącz do nas!

"Maseczka to znak solidarności". To nasza kampania społeczna związana z koronawirusem. Zachęcamy wszystkich do wysyłania zdjęć w maseczkach! Będziemy je publikować na gazetaolsztynska.pl i w Gazecie Olsztyńskiej. Nie dajmy się zarazie. Żyjmy normalnie, ale "z dystansem".

Zdjęcia wysyłajcie (imię, nazwisko, miejscowość i ewentualnie zawód) na maila:
redakcja@gazetaolsztynska.pl


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. gość #3006716 | 5.172.*.* 15 lis 2020 16:43

  Ano bardzo dziwne, że żadna jej wypowiedź nie dotyczyła Polski. Wszak my pawiem narodów i papugą, oczy świata całego na nas zwrócone (jak gadają w TVP). A z punktu widzenia Pani Harris jesteśmy jakimś gównianym, mało wartym uwagi kraikiem na peryferiach, gdzieś między Skandynawią a Jakucją, albo w ogóle nigdzie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. dobre poglądy #3006492 | 5.173.*.* 15 lis 2020 07:07

   normalne!!! decyzja kobiety z lekażem ksiedzem mężem .... i z kim chce tam jeszcze. tak jest normalnie . z tą decyzja będzie zyła

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)