YouTuberzy o Olsztynie

2020-11-12 15:10:50 (ost. akt: 2020-11-12 15:11:19)   Artykuł sponsorowany
Stolica Warmii i Mazur zyskuje na atrakcyjności, czego dowodem jest rosnące zainteresowanie mediów i osób publikujących w mediach społecznościowych. Ostatnio o naszym mieście opowiedzieli YouTuberzy z kanału "Umiejscowieni".
Przede wszystkim latem, jednak odwiedzających Olsztyn nie brakuje także w innych porach roku. Mimo pandemicznej, niepewnej sytuacji, w tym roku nasze miasto cieszyło się sporym powodzeniem, co można było zauważyć na Starym Mieście i w okolicach.
O tym, że do Olsztyna warto przyjechać nie tylko w wakacyjnym sezonie, przekonują autorzy kanału "Umiejscowieni". Prezentują w nim atrakcje i interesujące tematy związane z miejscowościami z których pochodzą, ale także z miejsc, które odwiedzają podczas podróży.
- Jeśli nie byliście w Olsztynie, to może ten materiał zachęci Was do odwiedzenia - mówi autor nagrania, Tomasz Loewnau. - A jeśli byliście, to, być może, zobaczycie coś nowego.
Jesienny spacer po Olsztynie zaczyna się w Parku Centralnym. Dalej trasa wiedzie przez Muzeum Nowoczesności, Stare Miasto, okolice Zamku Kapituły Warmińskiej, Park Podzamcze, kolejowe mosty i do ratusza przy pl. Jana Pawła II. To kilkanaście minut opowieści i miejscach ważnych w naszym mieście z turystycznego punktu widzenia.
[obejrzyj film z kanału "Umiejscowieni"]
O stolicy Warmii i Mazur mówią i pokazują ją nie tylko w kraju. Przypomnijmy, że niedawno nasze miasto trafiło do poczytnej, brytyjskiej gazety "The Guardian".
Olsztyn znalazł się wśród "Najlepszych odkryć podróżniczych 2019 roku" wybieranych przez dziennikarzy . Stolica Warmii i Mazur znalazła się w zaszczytnym gronie wśród takich miejsc, jak np. hiszpańskie Elche, włoska Perugia czy portugalska Lizbona.