Olsztyńskie instytucje kultury zamknięte

2020-11-12 14:35:29 (ost. akt: 2020-11-12 14:36:12)
Od soboty (7 listopada) nie będzie można odwiedzać instytucji, które zajmują się działalnością w sferze kultury. To jedno z obostrzeń zapowiedzianych przez rząd w związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem.
Planetarium i obserwatorium, teatr lalek, biblioteki, galeria - tych instytucji nie będzie można odwiedzać przez najbliższe trzy tygodnie. Przełożone zostały także wydarzenia zaplanowane przez Miejski Ośrodek Kultury oraz zamknięte jednostki podległe MOK-owi.
- Podchodzimy odpowiedzialnie do najnowszych obostrzeń i wierzymy, że jeśli mają one realnie pomóc w walce z pandemią, to niech tak się stanie - mówi dyrektor MOK, Mariusz Sieniewicz. - O losie kolejnych wydarzeń oraz o nowych terminach będziemy informować na bieżąco. Przepraszamy za utrudnienia, mimo wszystko licząc zrozumienie.
W czasie obowiązywania nowych zasad nie będzie można odwiedzać Galerii Dobro, Galerii Amfilada i Muzeum Nowoczesności. Przełożonych zostało także pięć wydarzeń, zaplanowanych na najbliższe dni, m.in. Sobota z Watchdocs, wystawa "Samochody prezydenta Mościckiego" czy warsztaty haftu białoruskiego.
Na później trzeba także odłożyć wizytę BWA Galerii Sztuki i Olsztyńskim Teatrze Lalek. W Olsztyńskim Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym odwołany został już piątkowy wykład oraz wydarzenia i seanse kolejnych dni.
- Wszystkie osoby, które kupiły bilety, mogą je zwrócić albo zatrzymać i wykorzystać w innym terminie - informuje dyrektor OPiOA, Jacek Szubiakowski.
W przypadku biletów kupionych on-line należy przesłać informację na adres e-mail: opioa@planetarium.olsztyn.pl, w której należy podać: numer zamówienia, imię i nazwisko osoby wnioskującej, numer konta bankowego oraz wnioskowaną kwotę zwrotu. Bilety kupione w kasie Planetarium lub Obserwatorium można zwrócić bezpośrednio w kasach.
Do 29 listopada nie będzie można także korzystać z usług Miejskiej Biblioteki Publicznej.
- Termin zwrotów materiałów bibliotecznych, który przypada na czas zamknięcia, zostaje przedłużony - mówi zastępca dyrektora MBP, Łukasz Ślusarczyk.
Jednak osoby, które odebrały hasła do logowania się w systemie IBUK Libra mogą korzystać z bogatych zasobów tej czytelni online. Poza tym trwa akcja CzytamPL. Do końca listopada można bezpłatnie wybierać pośród 12 e-booków i audiobooków.