Szkolenie survivalowe druhów z Zielkowa

2020-11-10 10:22:54(ost. akt: 2020-11-10 10:31:57)

Autor zdjęcia: OSP Zielkowo

W miniony weekend druhowie z powiatu iławskiego, w tym jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Zielkowie, wzięli udział w szkoleniu survivalowym, czyli szkoła przetrwania. Szkolenie odbyło się na strzelnicy w Iławie.

Odbyło się to w ramach projektu "Włącz swoją aktywność". Przez ostatnie 2 miesiące, 18 osób z powiatu iławskiego brało udział właśnie w tym projekcie.
Wcześniej druhowie brali udział w kursach z zakresu zarządzania czasem, radzenia sobie ze stresem, pracy zespołowej "Na fali z innymi" oraz Twórczej Ekspresji z elementami dramy. Jednak najważniejszą częścią było szkolenie Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Cały projekt został zainicjowany przez jednostkę OSP w Zielkowie, odbywał się w tamtejszej remizie, a został zorganizowany przez Instytut Badawczo-Szkoleniowy sp. z o.o. Olsztyn.

Podczas szkolenia z survivalu, druhowie mogli zapoznać się z ciekawymi sposobami przetrwania w nieznanym terenie, jak i na terenie wroga w czasie rozpoznania.

Również mieli możliwość posmakowania jedzenia z indywidualnej racji żywnościowej "SR". Kolejnym punktem była możliwość nauki strzelania z broni, m.in. z Glock 18, Glock Beretta, pistoletu maszynowego Skorpion, KBK AK zwanym popularnie kałasznikow czy karabinu M16. Następnie wszyscy razem spędziliśmy miły czas przy ognisku smażąc kiełbaski.


- I tu podziękowania dla organizatorów i oczywiście pochwalić i podziękować trzeba instruktorom - podsumowują druhowie z Zielkowa.


red.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. druh #3004380 | 10.10.*.* 10 lis 2020 17:37

    Oj kłamczuchy .Te dwie panie są z OSP Złotowa z prawej nie Zielkowa.

    odpowiedz na ten komentarz

  2. strażacy partyjni? #3004354 | 77.111.*.* 10 lis 2020 15:32

    A po co strażakom ćwiczenia z bronią? Mają się stać kolejnym pisowskim, o charakterystycznym wzmożeniu "patriotycznym", wojskiem politycznym? Tak jak macierewiczowskie oddziały tzw., pożal się Boże, obrony terytorialnej?

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz