Na te remonty mieszkańcy czekali wiele lat

2020-11-13 18:00:00(ost. akt: 2020-11-13 15:40:14)
Przejazd ulicą Krótką po opadach deszczu wymaga akrobatycznych umiejętności

Przejazd ulicą Krótką po opadach deszczu wymaga akrobatycznych umiejętności

Autor zdjęcia: Mrągowo

Dobiega końca remont ulic na Zatorzu. Trwa modernizacja ulicy Kościelnej, a niedługo ruszą prace na ulicach Krótkiej, Żołnierskiej i tzw. Naszej Uliczce. Część środków finansowych pochodzi z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych.
Kilkadziesiąt lat mieszkańcy mrągowskiego "Zatorza" czekali na remont ulic. Kompleksową modernizację nawierzchni udało się rozpocząć rok temu. Dziś jest już prawie na finiszu! Nowej nawierzchni doczekały się już ulice Orzeszkowej, Plac Słowackiego, i część ulicy Krasińskiego. Pojawiły się tam również nowe chodniki, oświetlenie uliczne i kanalizacja deszczowa. Zmodernizowana została kanalizacja sanitarna i sieć wodociągowa. - Jeżeli pogoda się ze zmieni i koronawirus nam nie przeszkodzi to z końcem listopada zgłosimy inwestycję do odbioru. Myślę, że odbiór byłby ok. 10 grudnia - mówi Andrzej Bajno, właściciel firmy remontującej Zatorze. Jak sam przyznaje - pracy było sporo, a realizacja inwestycji nie była łatwa. Wszystko jednak przebiegło zgodnie z planem. - Szczególnie ciężkie były roboty podziemne, sanitarne. Po naszej trasie przechodziło istniejące uzbrojenie. Musieliśmy więc robić szalunki, więc trochę problemów było. Ktoś, kto jest z naszej branży wie, że jest to trudne. Samo ułożenie kostki to już jest przyjemność - dodaje budowlaniec.

Władze miasta nie kryją zadowolenia z tego, że w końcu udała się tę inwestycję zrealizować. - W tym roku jest to nasze największe zadanie drogowe. Powoli dobiega końca. Jest to naprawdę piękny kawałek miasta, który zostanie zrobiony. Zwłaszcza, że mieszkańcy czekali na to ponad 40 lat - mówi Tadeusz Łapka, zastępca burmistrza Mrągowa. - Przymierzamy się w przyszłym roku do drugiego etapu Zatorza - zdradza wiceburmistrz. Koszt inwestycji na Zatorzu to kwota ok. 4,5 mln złotych, z czego 50% to dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Jeszcze w tym roku ma rozpocząć się remont zniszczonej drogi przy ul. Wojska Polskiego, naprzeciwko osiedla Metalowców. - Jest to też jedno z miejsc, które czekało na swoją kolej. Przymierzaliśmy się do tego już od pewnego czasu. W tej chwili ogłoszony jest przetarg. Do 12 listopada zbieramy oferty, a potem wyłonimy wykonawcę, który przeprowadzi remont jeszcze w tym roku - informuje Łapka. Wartość tej inwestycji to ok. 30 000 złotych. - Nie jest to jakaś potężna inwestycja, ale bardzo potrzebna - dodaje zastępca burmistrza.

Już niedługo rozpoczną się remonty kolejnych ulic Krótkiej i Żołnierskiej. 5 listopada w Urzędzie Miejskim burmistrz Mrągowa i przedstawiciel wybranego w przetargu wykonawcy inwestycji podpisali umowę na remont drogi. Ulica Krótka zostanie kompleksowo wyremontowana na odcinku od skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego do wiaduktu w kierunku wsi Nikutowo.

- To kolejne zapomniane miejsce Mrągowa, które w końcu zmieni swój wygląd - mówi burmistrza Mrągowa, Stanisław Bułajewski. - Przypomnę, że na remont ulicy Krótkiej, której obecny stan jest fatalny, otrzymaliśmy dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Inwestycja ulicy Krótkiej będzie prowadzona w systemie „zaprojektuj i wybuduj”, co oznacza, że to na wykonawcy spoczywa obowiązek sporządzenia m.in. dokumentacji projektowej. Po jej przygotowaniu i uzyskaniu niezbędnych pozwoleń, robotnicy będą mogli rozpocząć prace drogowe. Miasto szacuje, że roboty rozpoczną się w przyszłym roku.

W ramach inwestycji planowane jest wykonanie drogi o nawierzchni jezdni bitumicznej długości ok. 0,357 km; chodnika, zjazdów i pętli autobusowej z betonowej kostki brukowej, a także oświetlenia ulicznego i odwodnienia drogi.

Wykonawcą inwestycji będzie firma Strabag.

Przypomnijmy też, że obecnie w Mrągowie trwa remont ulicy Kościelnej. To efekt petycji podpisanej przez ponad 200 mieszkańców, która na biurko burmistrza trafiła pod koniec 2019 roku.Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. PRZYSZEDŁ PIS #3006488 | 88.156.*.* 15 lis 2020 06:57

    KASA ZNALAZŁA SIE NA DROGI , WOJEWODA ROZEJRZAŁ SIE W TERENIEV POSŁUCHAŁ I ROBIMI

    odpowiedz na ten komentarz