73-letni mężczyzna potrącony przez samochód

2020-11-03 10:56:45 (ost. akt: 2020-11-03 11:12:01)
ilustracja do tekstu

ilustracja do tekstu

Autor zdjęcia: archiwum

Na drodze krajowej nr 16 na trasie Baranowo-Inulec doszło do wypadku drogowego. Kierowca osobowego auta potrącił 73-letniego mężczyznę.
Do wypadku doszło w sobotę (31 października) tuż przed godziną 18.00, po zmroku. W zdarzeniu poważne obrażenia odniósł 73-letni pieszy, który poza obszarem zabudowanym nie dość, że szedł bez wymaganych przepisami elementów odblaskowych to w dodatku nieprawidłową stroną jezdni, nie dając tym samym kierowcy osobowego mercedesa szans na zauważenie i ominięcie mężczyzny.

Pieszy został przewieziony do szpitala na badania, gdzie ustalono, że doznał urazu głowy i złamań palców nogi. Badanie alkomatem nie wykazało obecności alkoholu w organizmie zarówno kierowcy, jak i pieszego.

Apelujemy o korzystanie z elementów odblaskowych. Każdy, najmniejszy nawet odblask zwiększa nasze szanse na drodze – pieszy z odblaskiem widoczny jest z odległości od 150 m i więcej. Taki dystans między kierowcą, a pieszym jest wystarczający aby odpowiednio wcześniej zaplanować i podjąć manewry zmierzające finalnie do bezpiecznego ominięcia pieszego.

Źródło: KPP Mrągowo