W Olsztynie protest wygasa?

2020-11-02 19:35:30 (ost. akt: 2020-11-02 20:05:20)

Autor zdjęcia: Kamil Foryś

200, może 300 osób wzięło udział 2 listopada w olsztyńskim marszu protestacyjnym skierowanym przeciwko rządowi i PiS. To znacznie mniej niż w ubiegłym tygodniu.
Przypomnijmy, że liderzy Ogólopolskiego Strajku Kobiet przedstawili w niedzielę swoje postulaty, które wykraczają daleko poza kwestie związane z aborcją. Są wśród nich na przykład wprowadzenie świeckiego państwa i usunięcie religii ze szkół oraz wprowadzenie przepisu zezwalającego, by dzieci od 13. roku życia decydowały, czy będą uczęszczać na lekcje religii. Strajk chce się zająć także kwestiami praw zwierząt, edukacji oraz służbą zdrowia.


Komentarze (40) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Czego #3001274 | 91.233.*.* 4 lis 2020 18:18

  Czego bojasie ludzie.Kolejnych decyzji o zabieraniu praw obywateksich.PopatrzmyNajpierw zabrano prawa nabyte czyli emerytury dla służb PRL-niech to będzie i SB ale już spróbowano i wiadomo że udało sie. teraz można komuś innemu. W końcu prawie kazdy emeryt pracował w PRL wiec zawsze można mu łatke przypiąc "pracy dla systemu totalitarnego" -naprawdę to takiego nie było. Teraz zabrano kobietom prawo do decydowania wedlug widzimisię jarosława -starego kawalera. Teraz stosowany jest zamordyzm wobec nauczycieli ,dyrektorów szkól i uczniów. Zastrasza się na potęge. Z tym przeciez tak kiedyś walczyła Solidarnosc Niezadługo kto nie będzie głośno krzyczał Niech zyje PIS bedzie obładowwany podatkami i czort wie czym jeszcze a dzieci bez szans na studia.tego boją sie ludzie Bo styl rządzenia prezypomina czasy stalinowskie

  odpowiedz na ten komentarz

 2. te #3001257 | 91.233.*.* 4 lis 2020 17:53

  Te 'postulaty to rzeczywiście kij warte.natomiast główny postulat przeciwko temu spreparowanemu "orzeczeniu" jest ciągle bardzo wazny - To jest zabranie podstawowego prawa obywatelskiego kobiety do decydowania o urodzeniu -czy chce urodzić niesprawne dziecko i jemu się poświęcic -bo nikt jej potem nie pomoże , czy w pore podjąć decyzję o usuneciu ciązy jak w cywilizowanym kraju.To że protesty przycichaja to normalne, Za solidarności tez tak bylo.Ale to jest rozlana benzyna.Jak PIS ją zlekcewazy to wyjdzie na tym, tak jak neboszczka PZPR.Nie wolno lekcewazyc nastrojów spolecznych a one sa w tej chwili anty orzeczeniowskie i ludzie sa za dopuszcalnością aborcji w dotychczasowym zakresie..nie radze podnosić triumfalnych gestów bo kiedyś tez już w stanie wojennym podnosiła władza głowe do góry i wyszła na tym jak....- niektórzy dobrze bo np nietkórzy prokuratorzy ze stanu wojennego teraz wylkorzystują swoje doświadczenia w pracy dla PIS.. A odnosnie "postulatów' Panie się wygłupiają bo np nie ma sensu usuwania religii ze szkól skoro własnie wprowadzenie jej do szkól spowodowała laicyzację spoleczeństwa. ksieza sa traktowani jak belfry przedmiotu a nie jak osoby duchowne.Jezeli teraz tą religie się by wyrzucil , nastąpi tylko ponowne skierowanie się mlodziezy do kosciola jako męczennika..Postulat ten jest bezesensowny z punktu interesu ideologicznego pań. Postulaty o adopcji dzieci dla innych orientacji takze nie wzbudza poparcia. takze przywódczynie protestu.jezeli myslicie dalej i chcecie osiągnąc sukces to trzymajcie się postulatu głównego. zachowanie dotychczasowych praw. PiS i tak już duzo stracił bo ludzie zaczynają bac się dalszych decyzji o zabieraniu kolejnych praw.500 zlotych tego już nie kupi.

  odpowiedz na ten komentarz

 3. mama #3000655 | 83.9.*.* 3 lis 2020 16:31

  Młodzi ludzie wreszcie zrozumieli, że zostali wykorzystani przez politycznych graczy takich jak Lampart, Płatek czy współpracownik komunistycznych słuzb boni.

  Ocena komentarza: warty uwagi (16) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Brawo katolicy - uprzejmi dla drugie człowiek #3000526 | 188.146.*.* 3 lis 2020 13:57

   Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Większość komentarzy wpisanych tu jest od katolików - którzy kochają drugiego człowieka !!?? Są mili uprzejmi wyrozumiali i narzucają swoich poglądów innym - tak jak np: w Iranie i Białorusi

  2. Mazur #3000382 | 83.20.*.* 3 lis 2020 11:28

   Polacy ,wy jeszcze nie wiecie co was czeka i to są dopiero początki i sami się przekonacie gdzie wylądujecie

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-8) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Pokaż wszystkie komentarze (40)