Część urzędów i instytucji zmienia tryb swojej pracy

2020-11-02 13:32:05(ost. akt: 2020-11-02 14:19:39)

Autor zdjęcia: UM Mrągowo

W całym kraju wiele urzędów i instytucji zamyka swoje drzwi dla interesantów. Ma to związek ze wzrostem zakażeń koronawirusem. Podobnie jest również w powiecie mrągowskim.
Decyzję o zamknięciu Starostwa Powiatowego w Mrągowie podjęła starosta Barbara Kuźmicka-Rogala. Ma to m.in. związek z wystąpieniem przypadków zakażenia koronawirusem wśród pracowników starostwa. Urząd będzie nieczynny do odwołania.

Przyjmowanie wniosków, pism i innych dokumentów odbywać się będzie wyłącznie, za pośrednictwem:

- Elektronicznej Skrzynki Podawczej (ESP) Starostwa Powiatowego w Mrągowie, dostępnej na Elektronicznej Platformie Usług Administracyjnych (e-PUAP);
- www.esp.pwpw.pl (skrzynka podawcza dla Wydziału Komunikacji i Transportu);
- Poczty elektronicznej: starostwo@powiat.mragowo.pl lub sekretariat@powiat.mragowo.pl;
- Operatora pocztowego – jeśli osoba nie posiada konta na platformie e-PUAP, profilu zaufanego albo certyfikatu kwalifikowanego.

Nieczynne jest również biuro Powiatowego Rzecznika Praw Konsumenta. W tym czasie kontakt telefoniczny i e-mailowy z rzecznikiem we wtorki i czwartki w godzinach od 10:00 do 12:00 .

Od 5 listopada bezpośrednie przyjmowanie interesantów zawieszają Urząd Miasta i Gminy Mikołajki, Urząd Stanu Cywilnego oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mikołajkach. Wszystkie sprawy należy załatwiać drogą telefoniczną, mailową lub poprzez ePUAPurzędu (adres skrzynki: mikolajki/skrytka).

W przypadku konieczności odbioru aktu stanu cywilnego, dowodu osobistego należy wcześniej skontaktować się telefonicznie z Urzędem Stanu Cywilnego. Wniosek o wydanie aktu zgonu osoby chorej na chorobę zakaźną należy złożyć w ciągu 24 godzin, w związku z tym poza godzinami pracy urzędu (weekendy) należy zadzwonić pod numer: 507 069 974 (sekretarz gminy).

W pozostałych przypadkach bezpośrednie przyjęcia interesantów odbywać się będą tylko w szczególnie uzasadnionych sytuacjach, po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu z pracownikiem urzędu. Wszystkie dane kontaktowe można znaleźć na stronie internetowej mikołajskiego urzędu.

Mrągowski urząd miejski zmiany wprowadził jeszcze w październiku i obecnie nie planuje kolejnych. – Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo mieszkańców i zapewnienie ciągłej pracy Urzędu. Dlatego w związku ze wzrostem zachorowań w powiecie mrągowskim zdecydowaliśmy o ograniczeniu wejścia do budynków Urzędu Miejskiego i Urzędu Stanu Cywilnego w Ratuszu Miejskim – mówi burmistrz Mrągowa, Stanisław Bułajewski. – Zachęcam do załatwiania spraw drogą telefoniczną bądź poprzez e-mail.

Do dyspozycji mieszkańców jest również portal, oferujący załatwianie urzędowych spraw on-line. Dokumenty, kierowane do urzędu można zostawić w urnie podawczej umieszczonej na parterze budynku. W wyjątkowo pilnych sprawach zainteresowani petenci przyjmowani są na parterze urzędu (lub półpiętrze) oraz w USC (Ratusz Miejski), gdzie kontakt z pracownikiem odbywa się przez stanowisko podawcze. Zamknięta jest urzędowa kasa. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej urzędu.

W Urzędzie Gminy Mrągowo część pracowników przejdzie na pracę zdalną. - Otwarte dla mieszkańców pozostaną stanowiska niezbędne do obsługi interesantów: ewidencja ludności,działalność gospodarcza i kasa w urzędzie - informuje wójt Piotr Piercewicz. Reszta spraw będzie załatwiana drogą elektroniczną (e-mail i epuap) oraz telefoniczną.Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. mieszkaniec #3000243 | 37.249.*.* 3 lis 2020 07:23

    To niech nie przychodzą również na zakupy do marketów skoro boją się kontaktu z ludzmi

    odpowiedz na ten komentarz