Producent chryzantem po decyzji rządu: Jak mam teraz żyć?

2020-10-31 09:35:20 (ost. akt: 2020-10-31 10:54:25)

Autor zdjęcia: Archiwum W. Kacały

Zamknięcie cmentarzy wzburzyło producentów kwiatów, którzy po pół roku pracy zostają z niczym. Nie mają gdzie sprzedać chryzantem. - Dlaczego taka decyzja w ostatniej chwili? Kto mający w sobie choć odrobinę zdrowego rozsądku robi takie rzeczy swoim obywatelom? - pyta Wojciech Kacała, właściciel gospodarstwa ogrodniczego w Ostródzie.
Wojciech Kacała umieścił w mediach społecznościowych emocjonalny wpis skierowany do ostródzkich parlamentarzystów Bogusławy Orzechowskiej Zbigniewa Babalskiego:
- Ja pytam dlaczego zrobiliście to mi, mojej rodzinie i moim dzieciom? Mam w sobie tyle bólu co wściekłości. Od wczoraj wyję z bezsilności. Najchętniej spakowałbym te chryzantemy i przywiózł pod wasze płoty. Niestety nawet wy nie macie takich płotów które starczyły by żeby pomieścić ogrom kwiatów, które po Waszej decyzji zostały w moich tunelach. Kwiatów, które hodowałem od czerwca. TAK, OD CZERWCA. I bardzo ciężko pracowałem żeby zapewnić chleb moim dzieciom na kolejne miesiące roku - napisał w mediach społecznościowych.

Zwrócił też uwagę, że cmentarze były odwiedzane już od kilku dni, nie było tłoku, bo z powodu zagrożenia koronawirusem obchodzono Święto Zmarłych już od tygodnia zachowując środki ostrożności.

- Dlaczego taka decyzja w ostatniej chwili? Kto mający w sobie choć odrobinę zdrowego rozsądku robi takie rzeczy swoim obywatelom? - pyta Wojciech Kacała. - Czuję się tak, że nie ma takich słów żebym dzisiaj mógł to opisać. Jak mam teraz żyć?

Możemy pomóc i kupić kwiaty, by nie zmarnować pół roku pracy ogrodnika. Chryzantemy ładnie wyglądają nie tylko na cmentarzu.
Podajemy adres: Międzylesie ul. Jeziorna 4 oraz Osiedlowa 22.

Jeśli ktoś ma chryzantemy, niech wpisze adres w komentarzu.

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (25) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Kurdupel #2999275 | 46.76.*.* 1 lis 2020 11:22

  kupię wszystkie

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. tu nie ma co narzekac #2999112 | 83.20.*.* 1 lis 2020 08:25

  Nie ma co narzekac ja tam wystawilam kwiatki na znanym portalu i schodza az mi i pod cmentarzem nie musze stac ,pogoda jest mrozu nie ma to i po swietach zejda jak buleczki,tu sie trzeba za robote brac a nie lczyc na panstwa pomoc a po cichu kwiatki sprzedac .Tylko p is tak rozdaje kazdemu

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. za co teraz żyć #2998843 | 176.221.*.* 31 paź 2020 19:35

   Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. no właśnie co za pytanie! Trzeba było o tym pomyśleć na kilka miesięcy wstecz jak wszyscy wiedzieliśmy ze pandemia na jesieni rozkręci się z olbrzymią siłą!. Tak zrobili ci którzy nie wyłączyli myślenie i zbudowali sobie wyjście awaryjne. Nie narzekają dziś. Najlepiej zlikwidujcie pandemię i wówczas przyczynicie się do czegoś pożytecznego, wszyscy będą dobrze żyć a i wam podziękują, Ale to za ambitne i nie do osiągnięcia dla was. A wy redaktorzy znajdźcie sobie tematy ambitne, a nie tanią sensację. Nie zagrzewajcie ludzi do takich zachowań, by w końcu skończą się ciężką chorobą i w najgorszym wypadku utratą życia? Ciekaw jestem ilu z nich, ich rodziców, dziadków, krewnych i znajomych, no i was padnie ofiarami tej ciężkiej choroby, Kto ich będzie miał na sumieniu? Jak wówczas to wszyscy skomentujecie? Czy będzie wam wówczas miło i satysfakcjonująco? Czy też macie wyłączone myślenie i brak wam mądrej inwencji? Jest tyle tematów ambitnych, które też czyta plebs, dla którego teraz piszecie. Więc zapraszam do merytorycznej i wartościowej roboty! Pozwodzenia naiwni!

  2. Olek #2998829 | 85.222.*.* 31 paź 2020 19:20

   Jako przedsiębiorca dlaczego zarabiasz tylko 1 listopada? Co bo bez kasy fiskalnej to możesz podciągnąć ceny? Sprzedać możesz doniczkowe po 2 listopada. Od wtorku do soboty ludzi będzie tłum, zostaw lenia w domu i poświęć te 5 dni to i przestaniesz wyć z bezsilności. Każdy żydek płacze jak mu nie idzie interes

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   1. Dexter #2998798 | 85.222.*.* 31 paź 2020 18:46

    Na początku pandemii płakał że ma tulipany, teraz że chryzantemy mam rozumieć że Pan Wojtek nie ma jednej klepki i nic go ten czas nie nauczył? Z tego co mi wiadomo to jest to interes rodzinny, niczego się nie nauczą tylko uprawiać kwiaty. Obecnie płaczą bo kasa przeleciała im koło nosa, może warto mienić branżę i zacząć hodować kozy - popyt na mleko będzie

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

    Pokaż wszystkie komentarze (25)
    2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

    GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

    Unia Europejska

    VISA MASTER CARD