To będzie Desant!

2020-10-30 15:14:18 (ost. akt: 2020-10-30 15:16:03)   Artykuł sponsorowany
Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie ogłosił wyniki Desantu Kultury. Do realizacji zostały wybrane dwa projekty spośród pomysłów zgłoszonych przez animatorów, twórców, osób zajmujących się działalnością artystyczną.
To już trzecia edycja tego oryginalnego konkursu. Jego celem jest poszukiwanie oryginalnych pomysłów na autorskie, niesztampowe warsztaty, które będą realizowane w olsztyńskim MOK-u.
- Za każdym razem zachwyca nas odzew na nasz apel - mówi dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie, Mariusz Sieniewicz. - Wpłynęło aż 29 kapitalnych, naprawdę ciekawych propozycji. Z niekłamaną satysfakcją informujemy, że po bezpardonowych naradach wybraliśmy do realizacji dwa fantastyczne projekty.
Te propozycje to:
* "GłuszczAntyK" projekt nawiązuje do artystycznego dorobku niezapomnianego Bohdana Głuszczaka i dokonań Pantomimy Olsztyńskiej. W jego ramach powstanie grupa mieszana osób niesłyszących i słyszących. Będzie okazja do m.in. ćwiczeń z zakresu animacji, teatru i pantomimy. Docelowo przygotowany zostanie spektakl - widowisko z obszaru tematyki antycznej.
* Warsztaty Sceniczne "Rap na scenach" to projekt wychodzący na przeciw marzeń młodych i niedoświadczonych raperów z Olsztyna. Nauka scenicznej pewności siebie, pracy z mikrofonem, interakcji z publicznością i wszystkiego, co składa się na dobry występ - to baza tego przedsięwzięcia.
Projekty mają być realizowane między listopadem 2020 a czerwcem 2021. Informacje o naborze do obu grup wkrótce pojawią się na Facebooku Miejskiego Ośrodka Kultury oraz na stronie internetowej instytucji.