Prace na torach ruszą, kiedy już wybiorą wykonawcę

2020-10-31 08:10:23(ost. akt: 2020-10-30 13:23:43)
Zdjęcie jest tylko ilustracją tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją tekstu

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

Kiedy znowu pociągi będą jeździć do Dobrego Miasta — chce wiedzieć mieszkaniec Dobrego Miasta, który napisał do nas w tej sprawie. Kolejarze zapewniają: Już niedługo.
Pociągi na trasie Olsztyn-Dobre Miasto nie kursują już od kilku miesięcy. — Rzekomo z powodu remontu tej linii — napisał do nas pan Wiesław, który skarży się, że nie można znaleźć żadnej informacji, czy ten remont trwa, a jeśli tak, to na jakim jest etapie.
— Nic, jak makiem zasiał, a przecież wielu ludzi korzystało z kolei na tym odcinku i nadal chce korzystać. Nie można udawać w nieskończoność, że problemu nie ma, bo się o nim nie mówi — czytamy w jego liście.

Kolejarze uspokajają, że sprawy toczą się swoim torem, choć nie bez przeszkód. Pod koniec maja ogłosili kolejny przetarg na przebudowę linii Gutkowo-Dobre Miasto. Tym razem wpłynęło siedem ofert. Najtańsza była oferta konsorcjum z PUH Rajbud — 183 mln zł brutto przy zakładanym przez PKP PLK koszcie165 mln zł brutto za zakres podstawowy.
— Obecnie jesteśmy na etapie wyboru najkorzystniejszej oferty — wyjaśnia Martyn Janduła z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe. — Jeszcze w tym roku chcemy wybrać wykonawcę. Wtedy dowiemy się też, kiedy ruszą prace i kiedy się zakończą.

Po modernizacji skróci się czas przejazdu, bo pociągi pojadą tam 100 km/h (obecnie ze względu na stan torów były tu ograniczenia nawet do 30 km/h). Poprawi się też standard obsługi podróżnych na stacji w Gutkowie i Dobrym Mieście oraz przystankach Bukwałd, Cerkiewnik i Swobodna. Zmodernizowane perony będą wygodniejsze i wyższe. Każdy zostanie wyposażony w wiaty, ławki i oświetlenie. Obiekty zostaną dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Rewitalizacja linii kolejowej nr 221 Gutkowo-Braniewo na odcinku Gutkowo-Dobre Miasto jest finansowana z Regionalnego Programu Województwa Warmińsko-Mazurskiego i ma być kolejnym elementem budowy kolei aglomeracyjnej wokół Olsztyna.

am

***

Dołącz do nas!

"Maseczka to znak solidarności". To nasza kampania społeczna związana z koronawirusem. Zachęcamy wszystkich do wysyłania zdjęć w maseczkach! Będziemy je publikować na gazetaolsztynska.pl i w Gazecie Olsztyńskiej. Nie dajmy się zarazie. Żyjmy normalnie, ale "z dystansem".

Zdjęcia wysyłajcie (imię, nazwisko, miejscowość i ewentualnie zawód) na maila:
redakcja@gazetaolsztynska.pl
Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Alicja #2999004 | 83.23.*.* 31 paź 2020 23:03

  Gdzie ta rewitalizacja? Połączeń coraz mniej, pociagi tylko pośpieszne, bo im się nie opłaca zatrzymywać na każdej stacji. Jedno wielkie kłamstwo panie D.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. M. #2998634 | 79.191.*.* 31 paź 2020 15:27

   Linia obecnie jest w pełni przejezdna, wystarczy uruchomić szynobus. Tłumaczenie, że już za chwilę wybiorą wykonawcę jest żartem z ludzi, gdzie zawiesza się kursowanie pociągów przed przetargiem na jej modernizację?

   odpowiedz na ten komentarz

  2. Jakoś. #2998462 | 95.160.*.* 31 paź 2020 11:43

   Ogłoszono wielki program rewitalizacji kolei, ale przecież to było przed wyborami prezydenckimi. Teraz rozpoczęły się schody, bo kasiory brak wszędzie. Napsioczyła władza na wyimaginowaną Unię Europejską, a bez jej kasy nie przebudowali by nawet peronów w Gutkowie. Taki to karton.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Pako #2998453 | 5.173.*.* 31 paź 2020 11:37

    Na Kolei czas stanął w miejscu ,czekaj Tatka latka

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz

   2. pyta #2998427 | 81.190.*.* 31 paź 2020 11:13

    a co z linią Czerwonka - Lidzbark Warm?

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)