Laptopy i kamery mają wspierać naukę zdalną

2020-10-29 23:00:28 (ost. akt: 2020-10-29 23:01:00)   Artykuł sponsorowany
Obostrzenia epidemiologiczne komplikują pracę olsztyńskich szkół. Jednym z rozwiązań, które ma ułatwić naukę, jest doposażanie placówek i uczniów.
Na tę chwilę zdalne nauczanie nie obejmuje tylko najmłodszych - dzieci z klas I-III szkół podstawowych. Pozostali uczniowie z podstawówek, a także wszystkich klas szkół ponadpodstawowych, słuchacze placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów kształcenia zawodowego przeszli na naukę zdalną.
- Zdajemy sobie sprawę, że sytuacja jest nadzwyczajna i wymaga wysiłku nas wszystkich - mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. - Wszyscy związani z oświatą wykonali w ostatnich miesiącach ogromna pracę i za to im dziękuję.
Jednym z najważniejszych wyzwań jest kupno sprzętu dla uczniów i szkół. To pozwoliłoby skuteczniej prowadzić nauczanie zdalne. Postanowiliśmy skorzystać z rządowych programów "Zdalna szkoła" oraz skierowanego do wielodzietnych rodzin "Zdalna szkoła plus", by kupić łącznie 85 komputerów. Natomiast z budżetu gminy kupionych zostało 90 laptopów.
- Dodatkowo do końca roku powinniśmy kupić 50 kamer - mówi zastępca prezydenta Olsztyna, Ewa Kaliszuk. - Te urządzenia ułatwią dzieciom zdalne śledzenie lekcji.
Zgodnie z ostatnimi postanowieniami zawieszenie zajęć stacjonarnych potrwa do niedzieli (8 listopada).
Ogólne informacje na temat zmian w funkcjonowaniu szkół i placówek można znaleźć na rządowej stronie internetowej. Warto też zaglądać do olsztyńskiej Platformy Usług Oświatowych.