Pracownicy MPEC Olsztyn w izolacji na terenie zakładu

2020-10-29 07:24:16 (ost. akt: 2020-10-29 07:50:32)

Autor zdjęcia: MPEC Olsztyn

W dobie światowej pandemii koronawirusa oraz w związku z wysoką dynamiką rozprzestrzeniania się SARS – COV – 2 w Polsce, zarząd Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Olsztynie zdecydował się na stworzenie MSP – miejsca stałego pobytu na terenie zakładu. Ma to na celu zabezpieczenie ciągłości produkcji i dostaw ciepła do mieszkańców Olsztyna.
Jako przedsiębiorstwo, którego działalność ma strategiczne znaczenie dla mieszkańców Olsztyna oraz w trosce o bezpieczeństwo dostaw ciepła, zdecydowaliśmy o stworzeniu strefy, w której nasi pracownicy będą pozostawać w separacji od potencjalnego kontaktu z wirusem — informuje Konrad Nowak, prezes zarządu Spółki MPEC.

Oznacza to, że pracownicy, przez najbliższe dwa tygodnie, będą przebywać na ternie przedsiębiorstwa bez bezpośredniego kontaktu z otoczeniem zewnętrznym. Kontakt z bliskimi będzie możliwy jedynie za pośrednictwem kanałów elektronicznych.

Należy przy tym zaznaczyć, że każdy pracownik decydujący się na pracę w strefie stałego pobytu, dobrowolnie wyraził zgodę na poddanie się izolacji. — To poważne wyzwanie dla naszych pracowników. Wszyscy podjęli decyzję świadomie, w poczuciu odpowiedzialności za bezpieczeństwo cieplne naszych mieszkańców. Ma to szczególne znaczenie w sezonie grzewczym, kiedy temperatury za oknem znacznie obniżają się — dodaje Rafał Sierzputowski, kierownik Ciepłowni Kortowo.

Zanim pracownicy poddali się izolacji na terenie zakładu, każdy został zbadany na obecność koronawirusa SARS-CoV-2, po to by wykluczyć potencjalne ognisko choroby w MSP. Obecnie w strefie przebywa 15 pracowników, którzy podzieleni są na trzy pięcioosobowe zmiany, które pracują w systemie 12-to godzinnym. Jest to niezbędna obsada gwarantująca sprawną i bezpieczną eksploatację Ciepłowni Kortowo. Taka organizacja pracy pozwala na 24-ro godzinny odpoczynek od świadczenia pracy.

Przedsiębiorstwo zapewniło również wszystkim przebywającym w MSP na terenie zakładu pracy, miejsca do wypoczynku oraz zorganizowało strefy regeneracji, relaksu i rekreacji. Ponadto pracownicy przez cały okres pobytu będą otrzymywać pełne wyżywienie.

Pierwsza grupa pracowników będzie przebywała w MSP na terenie zakładu pracy przez okres dwóch tygodni. Po tym czasie planowana jest rotacja pracowników deklarujących gotowość do świadczenia pracy na terenie przedsiębiorstwa w systemie izolacji.

Źródło: MPEC Olsztyn

***

Dołącz do nas!

"Maseczka to znak solidarności". To nasza kampania społeczna związana z koronawirusem. Zachęcamy wszystkich do wysyłania zdjęć w maseczkach! Będziemy je publikować na gazetaolsztynska.pl i w Gazecie Olsztyńskiej. Nie dajmy się zarazie. Żyjmy normalnie, ale "z dystansem".

Zdjęcia wysyłajcie (imię, nazwisko, miejscowość i ewentualnie zawód) na maila:
redakcja@gazetaolsztynska.pl
Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl