Działania SKO w Szkole Podstawowej w Marzęcicach

2020-10-28 16:05:04(ost. akt: 2020-10-28 16:10:23)
Dzieci uczą się oszczędzania

Dzieci uczą się oszczędzania

Autor zdjęcia: SP Marzęcice

Od 1 września 2020 roku Szkolna Kasa Oszczędności w Szkole Podstawowej im. Przyjaciół Ziemi w Marzęcicach działa bardzo prężnie. W bieżącym roku do grona aktywnie oszczędzających dołączyło aż 17 nowych członków, a w sumie jest ich już 144.
Październik to dla SKO – wiczów szczególny czas – to miesiąc oszczędzania.
Z tej okazji opiekunki SKO – p. Emilia Grabowska i p. Ewa Zalewska, prowadziły zajęcia dotyczące oszczędzania. Dzieci dowiedziały się, co oznaczają pojęcia: bank, waluta, moneta, banknot i lokata. Organizowane były lekcje blogowania, na których uczniowie zapoznani zostali ze szkolnym blogiem SKO, uczyli się głosować i komentować artykuły. Młodsi uczniowie, bawiąc się w sklep, uczyli się robić zakupy. Wykorzystywali do tego zafundowane przez SKO zabawki.

Członkowie Szkolnej Kasy Oszczędności biorą też udział w wielu akcjach charytatywnych. Niedawno wsparli zbiórkę pieniędzy dla p. Tomasza Witkowskiego, a obecnie zbierają nakrętki dla potrzebującego pomocy Mikołaja. W naszej szkole zorganizowany był także Światowy Dzień Uśmiechu oraz konkursy promujące oszczędzanie prowadzone w ramach akcji „Październik miesiącem oszczędzania”.

Nagrodę główną odbierze osoba, która najsystematyczniej dokonuje wpłat. Szerzenie idei oszczędzania wśród uczniów odbywa się również poprzez udział w konkursach plastycznych np.: „Oszczędzam w SKO, bo marzę o…”. Przebieg oraz wyniki wszystkich prowadzonych konkursów można obserwować na naszej stronie internetowej: https://www.szkolneblogi.pl/blogi/szkola-podstawowa-w-marzecicach/
Zachęcamy serdecznie do jej śledzenia, czytania artykułów, głosowania i komentowania.