Protestów ciąg dalszy. Także w Lubawie

2020-10-28 09:20:38(ost. akt: 2020-10-28 09:32:21)

Autor zdjęcia: archiwum

Ogromne emocje wywołują protesty związane z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.
Polska po raz kolejny jest podzielona.
Trybunał Konstytucyjny orzekł, iż możliwość przerwania ciąży ze względu na ciężkie upośledzenie płodu jest niezgodna z Konstytucją. Te słowa wywołały ogromną falę protestów w całym kraju. W Polsce od czwartku, 22 października, odbywają się protesty - nie tylko - kobiet. Przybierają różne formy: wolnych spacerów czy składania zniczy i transparentów w konkretnych miejscach. W spontanicznych aktach sprzeciwu wobec orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego brali także udział mieszkańcy Lubawy i okolic. Nie brakuje zwolenników jak i przeciwników. To ogromnie trudny temat, który chyba nie ma szans na kompromis.

Z jednej strony kobiety walczą o możliwość wyboru, jak same mówią, nie chcą aborcji na życzenie ale możliwości decydowania w sprawach dotyczących ich ciała i życia. Z drugiej strony barykady są osoby, które podnoszą temat ochrony życia za wszelką cenę, argumentują, że dziecko jest odrębnym człowiekiem mającym swoje prawa od momentu poczęcia. Temat jest szeroko omawiany od kilku dni, rozmiar emocji widać także w komentarzach pod relacjami strajku w Lubawie. Pewnym jest, że w tym temacie kompromis jest prawie niemożliwy.

"Nie idziemy do roboty, do szkoły, na uczelnie. Nie otwieramy też firm. Trzeba tę Polskę na chwilę zatrzymać. I zrobić nową" - mówi Marta Lempart, organizatorka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Do akcji zaplanowanej na dziś (środa 28 października) dołączyły pracownice Urzędu Miasta o czym poinformował lubawski magistrat.
Także na dziś, zaplanowana jest kolejna manifestacja na ulicach Lubawy. W serwisie społecznościowym Facebook powstało wydarzenie: Spotykamy się na Rynku o 18:00 z jeszcze większym rozmachem! Weźcie transparenty, plakaty, znicze, megafony, głośniki. Pokażmy Lubawie gdzie jest miejsce ****.

red. lubawa@gazetaolsztynska.pl

Komentarze (19) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ola #2998162 | 10.10.*.* 30 paź 2020 23:38

  Najpiękniejsze hasło tego protestu! Chcesz chronić Zycie ? Finansuj psychiatrię dziecięcą -pisze na fb bezrobotny bankrut,któremu siedzi komornik na dupie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 2. Pelasia #2997321 | 10.10.*.* 30 paź 2020 10:10

  Tam nikogo nie było . Co dzień jestem na rynku o 18 nic takiego nie było. bzdury piszą

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Jan #2997280 | 10.10.*.* 30 paź 2020 09:16

   Pytam po raz kolejny.Kto w Lubawie jest organizatorem strajku a podawanie informacji na facebookowym anonimowym profilu nie wskazuje tego.Widzę na zdjęciach działaczki PSL jak ktoś już pisał wcześniej, córki,wnuczki milicjantów ,nauczycieli,dzieci, błędnego rycerza,którego wyrzucili z pracy.Dlaczego lubawska policja nie wskaże głównego inicjatora tych marszów i nie ukarze dla przykładu?A obowiązkiem redakcji gazety jest pokazanie kto za tym stoi z Lubawy!!!!!Nie interesuje mnie kraj ale moja mała Ojczyzna - Lubawa. Komu z imienia i nazwiska wydano pozwolenie na przemarsz po mieście podczas pandemii?

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. wolny polak #2997253 | 83.8.*.* 30 paź 2020 08:55

    Mam propozycje dla rządu !!!!!!!. należy natychmiast zlikwidować: 500+, 300+, emerytura+, znieść tarczę antywirusową, darmowe leki, zamknąć ośrodki izolacji i oddziały cowidowe.. Wtedy pracodawcy będą wywalać na zbity pysk, nie będzie co włożyć do gara i zacznie motłoch powoli myśleć co wywalczyli. Wtedy będzie wreszcie wolność i sprawiedliwość.

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

   2. xyz #2997152 | 10.10.*.* 30 paź 2020 05:07

    Artykuł, oczywiście jak przystało na gazetę z niemieckim kapitałem, bardzo obiektywnie przedstawia argumenty obydwu stron. Warto sobie przypomnieć, że to Niemcy wysłali pociągiem Lenina do Moskwy, żeby organizował protesty. Co było dalej to już chyba wszyscy wiedzą. Dzisiejsza agitacja polskojęzycznych mediów niemieckich jest kontynuacją tej polityki, tam się nic nie zmieniło. Żal, że tak wielu Polaków daje się wykorzystywać do wytworzenia chaosu, z którego korzyści chcą wygenerować nasi wrogowie , wg prostej zasady - dajcie nam to i tamto, bo jak nie to dalej będziemy podburzać waszych obywateli.

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (19)