Przemysł i technika w Roczniku Konserwatorskim

2020-10-27 08:07:17 (ost. akt: 2020-10-27 08:07:18)   Artykuł sponsorowany
Przemysł i technika w Roczniku KonserwatorskimCzwarty tom Rocznika jest poświęcony dziedzictwu przemysłu i techniki naszego miasta. Będzie można w nim przeczytać o dawnej zajezdni trolejbusowej, historii zespołu rzeźni miejskiej przy al. Wojska Polskiego, nowej rzeźnia, olsztyńskich spichlerzach oraz poznać historię windy z budynku przy pl. Jana Pawła II 2/3. Intensywny rozwój Olsztyna, zapoczątkowany w latach 80. XIX wieku, przyczynił się do budowy nowoczesnego przemysłu miejskiego. Szczególnie interesujące są dzieje obiektów, które na trwałe wpisały się w krajobraz miejski, jak i tych już nieistniejących, znanych wyłącznie z ikonografii i źródeł. Podczas spotkania wystąpią prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz oraz Adam Płoski z referatem "Wieże ciśnień województwa warmińsko-mazurskiego. Rola w rozwoju i krajobrazie miasta." Dostępne będą egzemplarze Olsztyńskiego Rocznika Konserwatorskiego - tom IV oraz inne materiały promocyjne. Wydarzenie odbędzie się w obowiązującym reżimie sanitarnym - obowiązują wcześniejsze zgłoszenia i potwierdzenie udziału, liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia udziału można wysyłać na adres muzeum@mok.olsztyn.pl lub telefonicznie 89 5212741 (Muzeum Nowoczesności)"
Czwarty tom Rocznika jest poświęcony dziedzictwu przemysłu i techniki naszego miasta. Będzie można w nim przeczytać o dawnej zajezdni trolejbusowej, historii zespołu rzeźni miejskiej przy al. Wojska Polskiego, nowej rzeźnia, olsztyńskich spichlerzach oraz poznać historię windy z budynku przy pl. Jana Pawła II 2/3.
Intensywny rozwój Olsztyna, zapoczątkowany w latach 80. XIX wieku, przyczynił się do budowy nowoczesnego przemysłu miejskiego. Szczególnie interesujące są dzieje obiektów, które na trwałe wpisały się w krajobraz miejski, jak i tych już nieistniejących, znanych wyłącznie z ikonografii i źródeł.
Podczas spotkania wystąpią prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz oraz Adam Płoski z referatem "Wieże ciśnień województwa warmińsko-mazurskiego. Rola w rozwoju i krajobrazie miasta." Dostępne będą egzemplarze Olsztyńskiego Rocznika Konserwatorskiego - tom IV oraz inne materiały promocyjne.
Wydarzenie odbędzie się w obowiązującym reżimie sanitarnym - obowiązują wcześniejsze zgłoszenia i potwierdzenie udziału, liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia udziału można wysyłać na adres muzeum@mok.olsztyn.pl lub telefonicznie 89 5212741 (Muzeum Nowoczesności)"