Michał Zdanowicz: Dziś ja komuś pomogę, a za jakiś czas ten ktoś pomoże mi

2020-10-26 20:10:19(ost. akt: 2020-10-26 12:47:19)

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

Michał Zdanowicz, fotograf z Olsztyna, boleśnie odczuł skutki pandemii. Jednak zamiast użalać się nad sobą, postanowił pomóc innym. I choć jego plany szybko zniweczyła kwarantanna, zaangażował innych do projektu.
Michał Zdanowicz jest olsztyńskim fotografem. Żyje przede wszystkim z robienia zdjęć ślubnych i fotografowania dużych eventów. Jednak pandemia koronawirusa sporo namieszała w jego życiu. Boleśnie odczuł najpierw wiosenny lockdown, a później jesienne obostrzenia. Doświadczył na własnej skórze, jak to jest nagle stracić dochód, mieć dużo niższe niż przed pandemią zarobki. Jest tatą 6-letniej Liliany i 2-letniego Jasia. Jak w każdej rodzinie, pieniądze są ważne.

Jednak trudny czas pandemii postanowił wykorzystać na... pomoc innym. Postanowił, że każdemu, kto się do niego zgłosi, zrobi jedno zdjęcie do zawodowego życiorysu. Za darmo.
— To był naturalny odruch — opowiada. — Taka spontaniczna akcja. Byłem zdrowy, dlaczego więc miałem innym nie pomóc?

Michał przepracował kilkanaście lat w branży gastronomicznej, gdzie zajmował się m.in. prowadzeniem rekrutacji. Dlatego dziś wie, jak ważne jest odpowiednie zdjęcie w CV.
— Najlepiej profesjonalne — podpowiada. — Zupełnie inaczej się prezentuje niż domowe selfie albo, o zgrozo, wycięte z portalu społecznościowego.

O swojej akcji Michał Zdanowicz poinformował za pośrednictwem Facebooka.
„W niełatwych czasach przyszło nam żyć. Ale to już wiecie. Musimy się wzajemnie wspierać, dzięki temu będzie nam łatwiej i wyjdziemy z tego mocniejsi. Dlatego chcę pomóc, jak potrafię!” — napisał na swoim profilu. — „Codziennie w godzinach 8-15 jestem w swoim ministudio na Starym Mieście w Olsztynie. Jeżeli jesteś osobą, która właśnie straciła pracę, dostała wypowiedzenie lub chce się przebranżowić i potrzebujesz nowego zdjęcia do CV czy portalu związanego z pracą, przyjdź do mnie. Zrobię ci to jedno zdjęcie za darmo. Może dzięki temu będzie ci łatwiej”...


[...]

Czytaj e-wydanie

To tylko fragment artykułu. Cały przeczytasz w poniedziałkowym (26 października) wydaniu Gazety Olsztyńskiej

Aby go przeczytać kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. 2pac #2993905 | 83.5.*.* 26 paź 2020 23:19

    Szacun człowieku!

    odpowiedz na ten komentarz

  2. Tomek #2993763 | 5.184.*.* 26 paź 2020 20:43

    Panie Michale proszę nie robić tego za darmo. Wystarczy umówić się z każdą taką osobą aby zrobiła coś o podobnej wartości dla kogoś innego, najlepiej obcego, również nieodpłatnie. Dopiero wtedy ma to sens, bo w ten sposób powodujemy efekt domina.

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)