Zaczepiają ludzi i piją alkohol

2020-11-03 16:00:00(ost. akt: 2020-11-03 16:14:47)

Autor zdjęcia: Nadeslane

Do naszej redakcji docierały sygnały dotyczące nieprawidłowego zachowania młodzieży w okolicach wiaduktu kolejowego przy ulicy Skłodowskiej w Działdowie. Policja i PKP odpowiadają: nie mieliśmy żadnych zgłoszeń w tej sprawie,
Część mieszkańców naszego miasta uskarża się na młodzież spotykającą się pod wiaduktem, przy starym ośrodku i windzie. Zdaniem czytelnika, młodzi ludzie piją alkohol, są wulgarni i wyśmiewają przechodniów. – Czy nikt tego nie widzi, nie słyszy... Dlaczego nikt nie reaguje? – pytali mieszkańcy.

Pod informacją od razu wybuchła dyskusja. Zdania były podzielone. Część społeczeństwa krytykowała zachowanie młodzieży, inni bronili młodych ludzi, argumentując, że kiedyś każdy był młody.
– Ludzie... Jak wam młodzież przeszkadza, to się na bezludne wyspy wyprowadźcie. Gdyby w tym mieście było cokolwiek sensownego dla młodych, jakieś lokale czy cokolwiek, to nie musieliby się szlajać po ulicach. Poza tym, z tego co mi wiadomo spotykanie się w mieście (jeszcze) zakazane nie jest – skomentował internauta.

Teren, o którym była mowa należy do Polskich Kolei Państwowych.
– Nie otrzymywaliśmy zgłoszeń bezpośrednio o młodzieży, która przebywa przy wiadukcie i spożywa alkohol. Takie informacje wpływały do PKP, ale nie do końca chodziło o młodzież. Z komendantem komendy regionalnej kontaktował się naczelnik sekcji informując, że takie zgłoszenia docierają z prośbą o wzmożone patrole w tym rejonie. Takie patrole wprowadziliśmy, natomiast podczas patroli funkcjonariusze nie stwierdzili żadnych wykroczeń. Do nas nie było bezpośrednich zgłoszeń. W momencie, gdy otrzymujemy zgłoszenie od razu kierujemy na miejsce patrol. Wtedy jest większa szansa na ujęcie sprawców wykroczeń – mówiła zastępująca rzecznika prasowego Komendanta Głównego Ochrony Kolei inspektor Andżelika Pytlik.

Poprosiliśmy również o wypowiedź działdowską policję. – We wrześniu i październiku nie dostaliśmy żadnego zgłoszenia dotyczącego gromadzenia się młodzieży, spożywania alkoholu, czy zakłócania porządku – mówiła oficer prasowy Justyna Nowicka.

Kahu


Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Do Buła #3003377 | 10.10.*.* 8 lis 2020 12:07

  Na mieście pod Żabką ludzi zaczepia natomiast niejaki Egon. Stary naciągacz z bogatym doświadczeniem i osiągnięciami.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 2. fazi #3002703 | 10.10.*.* 7 lis 2020 08:15

  Wszyscy mówią że to młodzież zaśmieca a ja byłem sam świadkiem jak w tym przejściu i okolicy starsi ludzie zaśmiecają proszę nie mówić że to tylko ta niedobra młodzież niech każdy puknie się w pierś i pomyśli ile sam śmieci wyrzucił w niedozwolonym miejscu.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 3. Buła #3002153 | 10.10.*.* 6 lis 2020 09:06

  Na leśnej pod Żabką ludzi nęka niejaki Buła. Aż się nie chce tam przechodzić. Powinni go zatrudnić na plebani żeby na tacę zbierał w imieniu i dla kleru. Nadaje się.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz

 4. Sera #3000683 | 10.10.*.* 3 lis 2020 17:28

  Czasami przechodziłam tamtędy ale się boję tego śmiechu i brzydkich słów słów. Grupa młodych i jedna starsza osoba to wiadomo co się może stać zaatakują nożami i po człowieku. Jeszcze 3 lata i nowy rząd może to zmieni bo nie to że starsi giną od koronawirusa to jeszcze od brutalności młodych. Precz z pisem

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 5. pieszy #3000676 | 82.160.*.* 3 lis 2020 17:05

  jak mi sie zdarza isc pod wiaduktem do przejscia po torami to widze ze siedza na schodach przy budynku starego osrodka, zgaduje ze sa to uczniowie np. z "pocztowej" ktorzy zamiast czekac na pociag przy stacji to wola tu, a ze nie daleko jest sklep to sie zaopatruja w piwo, ale nie widzialem zeby zaczepiali kogos bardziej byli zajeci sami soba, przewaznie chodze gora wiec nie wiem jak czesto i w jakich godzinach, ale kolo 14:00-15:00 czasami siedzieli

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz