Policyjne podsumowanie weekendu na drogach Warmii i Mazur

2020-10-26 11:54:31(ost. akt: 2020-10-26 12:09:17)

Autor zdjęcia: KWP Olsztyn

W miniony weekend (23-25 października) policjanci dbający o bezpieczeństwo osób podróżujących po drogach Warmii i Mazur zatrzymali kolejnych nieodpowiedzialnych kierujących. Funkcjonariusze pracowali również na miejscu tragicznego w skutkach zdarzenia, gdzie po zderzeniu z drzewem, w wyniku odniesionych obrażeń zmarł 22 letni mężczyzna.

Działdowo


W piątek (23 października) policjanci interweniowali na terenie gminy Rybno w związku ze zderzeniem dwóch pojazdów. Kierujący pojazdem marki VW Crafter mieszkaniec Działdowa podczas manewru cofania uderzył w prawidłowo stojący pojazd marki Opel Meriva należący do mieszkańca gminy Rybno. Sprawcę zdarzenia policjanci ukarali mandatem karnym.

***

W sobotę w Działdowie na ulicy Leśnej patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej 65-letniego działdowianina, który kierował samochodem osobowym marki Honda. Mężczyzna posiada dożywotni sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Policjanci uniemożliwili mężczyźnie dalszą jazdę i poinformowali o konsekwencjach nieodpowiedzialnego zachowania. Za nieprzestrzeganie zakazu mężczyźnie grozi nawet 5 lat pozbawienia wolności.

***

W niedzielę w Lidzbarku doszło do kolizji osobowego Audi z motocyklistą. Jak ustalili policjanci, kierujący samochodem osobowym marki Audi nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu motocyklem marki Yamacha, w wyniku czego doprowadził do zderzenia pojazdów. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi i nie odnieśli żadnych poważnych obrażeń. Sprawcę kolizji policjanci ukarali mandatem i punktami karnymi.

Giżycko


W piątek w godzinach wieczornych policjanci zatrzymali dwóch rowerzystów. Jeden z nich został zatrzymany w m. Spytkowo. Mężczyzna kierował rowerem mając ponad 0,7 promila. Drugi rowerzysta w m. Kruklanki miał ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyźni zostali ukarani mandatami karnymi.

***

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Trzy osoby ranne pod Olsztynem

Trzy osoby ranne pod Olsztynem

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Protesty w całym regionie

Protesty w całym regionie

W sobotę około godz. 12:40 na trasie Orłowo-Łękuk Mały podczas kontroli drogowej policjanci zbadali stan trzeźwości kierującego samochodem osobowym Audi. Badanie wykazało ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. 50- latkowi grozi zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna. Za swoje zachowanie będzie tłumaczyć się przed sądem.

***

W niedzielę w późnych godzinach wieczornych na jednej z ulic Giżycka mundurowi zauważyli znanego im mężczyznę, który kierował audi bez uprawnień. W trakcie kontroli okazało się, że 21-latek miał 0,5 promila w wydychanym powietrzu. Ponadto w pojeździe ujawniono marihuanę. Z uwagi, że zachowanie mężczyzny wskazywało, iż może znajdować się również pod działaniem środków odurzających została mu pobrana krew do dalszych badań.

Kętrzyn


W sobotę kilka minut przed godz. 6:30 oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na trasie Reszel-Grzęda. Z przekazanych informacji wynikało, że w pojeździe który uderzył w przydrożne drzewo najprawdopodobniej znajduje się osoba zakleszczona i nieprzytomna. Na miejsce natychmiast zostały wysłane służby ratunkowe oraz prokurator. Będący na miejscu policjanci ustalili, że na trasie Reszel-Grzęda na wysokości miejscowości Kępa Tolnicka w gm. Reszel kierujący pojazdem marki VW Passat na prostym odcinku drogi zjechał na prawe pobocze, gdzie uderzył w przydrożne drzewo.

Niestety kierowca passata, 22-letni mężczyzna, zginął na miejscu. Na miejscu wypadku policjanci zabezpieczyli ślady i sporządzili niezbędną dokumentację. Na czas wykonywania czynności ruch na drodze został wstrzymany. Pojazd zabezpieczono na parkingu strzeżonym.

Kętrzyńscy policjanci badają przebieg i okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego.

***

Również w sobotę około godz. 15:30 dyżurny kętrzyńskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na trasie Kętrzyn-Stara Różanka na wysokości miejscowości Wopławki kierowca volkswagena wjechał do przydrożnego rowu. Z przekazanych informacji wynikało, że kierowca o własnych siłach wyszedł z pojazdu. Na wskazaną trasę natychmiast pojechali policjanci. Interweniujący funkcjonariusze ustalili, że kierujący pojazdem 29-letni mieszkaniec gminy Kętrzyn nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Jak się okazało to nie jedyny powód spowodowanego zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Jak się okazało mężczyzna miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Na szczęście, nieodpowiedzialny kierowca ze zdarzenia wyszedł bez obrażeń. Pojazd zabezpieczono na parkingu strzeżonym, a pijanego 29-latka zatrzymano w policyjnej celi.
Za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie kolizji odpowie przed sądem.

Mrągowo


W piątek po godzinie 17:00 na ulicy Lipowej w Mrągowie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę osobowego nissana. Badanie alkomatem wykazało, że 54-latek miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie mógł kontynuować jazdy, funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy kategorii B.

***

W sobotę po godzinie 10:00 doszło do kolizji drogowej na skrzyżowaniu ulicy Wolności z Okulickiego. Jak ustalono kierująca osobowym volkswagenem nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierowcy forda, który jechał ulicą Okulickiego. Na szczęście nikt z uczestników nie doznał poważnych obrażeń. Za spowodowanie kolizji kierująca został ukarana mandatem.

***

Tego samego dnia po godzinie 16:00 na ulicy Skłodowskiej patrol policji zatrzymał do kontroli drogowej kierowcę volkswagena golfa. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna był pijany. Miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo po sprawdzeniu jego danych w policyjnych systemach ustalono, że ma dwa aktualne zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Pierwszy wydał Sąd Rejonowy w Szczytnie i ważny jest do lipca 2021 r., a drugi wydany został przez Sąd Rejonowy w Biskupcu i obowiązuje go dożywotnio.

***

Również w sobotę tuz przed godziną 18.00 doszło do kolizji drogowej na skrzyżowaniu ulicy Skłodowskiej z Brzozową. Jak wstępnie ustalono kierujący seatem jadąc od ulicy Brzozowej w Skłodowską nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy audi. W wyniku czego doszło do zderzenia tych dwóch pojazdów. Po czym audi uderzyło w pieszych znajdujących się na chodniku przy ulicy Skłodowskiej. Uczestnicy zdarzenia zostali zbadani i na szczęście nikt nie doznał poważnych obrażeń. Sprawa będzie miała finał w sądzie.

Nidzica


W niedzielę na terenie gminy Nidzica policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego samochodem osobowym marki Audi. Badanie stanu trzeźwości 22-letniego mieszkańca gminy Kozłowo wykazało 1,2 promila alkoholu w jego organizmie. Ponadto, okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. 22-latkowi grozi do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Szczytno


W piątek parę minut przed godziną 12:00 na ulicy Przemysłowej w Szczytnie funkcjonariusze wydziału kryminalnego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę pojazdu marki Golf. Za kierownicą siedział 26-letni mieszkaniec Szczytna. Policjanci zweryfikowali dane kierowcy w policyjnych systemach informatycznych. Okazało się, że 26-latek nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.
Zgodnie z obowiązującymi przepisami funkcjonariusze zakazali 26-latkowi kontynuowania dalszej jazdy i ukarali go mandatem karnym w kwocie 500 złotych.

***

W sobotę kwadrans prze godziną 19:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie z którego wynikało, że kierujący pojazdem marki BMW wjechał bezpośrednio na skrzyżowanie okrężne znajdujące się przy ulicy Leyka w Szczytnie. Na miejsce zgłoszonej interwencji zostali skierowani funkcjonariusze z referatu ruchu drogowego.Z ustaleń policjantów wynika, że 23-letni kierowca BMW poruszał się od strony ulicy Leyka w kierunku skrzyżowania o ruchu okrężnym położonym przy ul. Polska/Piłsudskiego. W pewnym momencie kierujący stracił panowanie nad pojazdem i wjechał bezpośrednio na wyspę.

Mundurowi przebadali 23-letniego mieszkańca województwa mazowieckiego na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że miał on blisko 2 promile. W trakcie weryfikacji danych mężczyzny w policyjnych systemach informatycznych ustalono, iż w kwietniu br. organ administracyjny cofnął mu uprawnienia do kierowania pojazdami za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości. 23-latek przewoził w pojeździe pasażera, który chciał odkupić od niego samochód, dlatego wybrali się na przejażdżkę. Siedzący na miejscu pasażera 20-latek był trzeźwy i posiadał prawo jazdy.

Kierowca BMW został zatrzymany. Niebawem usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, a także zarzut spowodowania kolizji. Ponadto 23-latek odpowie za nie stosowanie się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnień do kierowania, za co grozi mu dodatkowo do 2 lat pozbawienia wolności.

***

Tego samego dnia policjanci szczycieńskiej „drogówki” w miejscowości Nowe Gizewo, kontrolowali prędkość pojazdów poruszających się w obszarze zabudowanym. Około godziny 17:00 zatrzymali kierującego pojazdem marki BMW, który jechał z prędkością 112 km/h, przy dopuszczalnej w tym miejscu prędkości do 50 km/h. 39-letni mieszkaniec gminy Szczytno przekroczył dozwoloną prędkość o 62 km/h w obszarze zabudowany. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy. Ponadto zgodnie z obowiązującymi przepisami 39-latek został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych i 10 punktami karnymi.

***

W niedzielę kwadrans przed godziną 11:00 na ulicy Konopnickiej w Szczytnie, funkcjonariusze referatu patrolowo-interwencyjnego zatrzymali 34-letniego mieszkańca Szczytna. Mężczyzna poruszał się pojazdem marki Mercedes i również nie posiadał wymaganych uprawnień do kierowania. W związku z tym, iż mężczyzna znany był funkcjonariuszom z wcześniejszych interwencji i kontroli drogowych, gdyż niejednokrotnie wsiadał za kierownicę, pomimo, iż nie posiada prawa jazdy skierowali oni wniosek o jego ukaranie do sądu.

Źródło: KPP Działdowo, KPP Giżycko, KPP Kętrzyn, KPP Mrągowo, KPP Nidzica, KPP SzczytnoCzytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. lwx #2993743 | 83.20.*.* 26 paź 2020 20:24

  Policji można lubić lub nie ale pijaków winno się łapać i do pudła. Możesz chlać ile chcesz a le nie jedź samochodem. Gazeta winna jeszcze publikować prawomocne orzeczenia sądu celem pokazania wielkości problemu. Ja osobiście zawsze spotykałem się z szybką reakcją policji choć dotyczyło to włamań i mogę tylko ich pochwalić. W kwestii kar za jazdę po pijaku nasz rząd niestety niewiele czyni. Kary mogłyby być nawet niewielkie ale natychmiastowe co uspokoiłoby kierowców myślących, że i tak im nic nie zrobią.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. Władek #2993562 | 79.186.*.* 26 paź 2020 18:11

  Japońska oryginalna to Yamaha,nie Yamacha.a chińska podróba to Yamasaki.

  odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. x #2993474 | 88.156.*.* 26 paź 2020 17:30

   W Lidzbarku jeżdżą "YamaCHamI " ?

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

  2. Monika #2993376 | 31.0.*.* 26 paź 2020 16:19

   Policja to najbardziej przestępcza organizacja na świecie

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz

  3. Jednym zadaniem.... #2993296 | 88.156.*.* 26 paź 2020 15:16

   ...banda pijanych wsiunów panoszyła się na drogach,a zatrzymani,to zaledwie 5% wszystkich pijanych bandytów za kółkiem!

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (7)