Namioty chronią interesantów

2020-10-23 09:03:30 (ost. akt: 2020-10-23 09:06:41)   Artykuł sponsorowany
Ograniczenia związane z liczbą osób, jakie mogą być obsługiwane w różnych instytucjach sprawiają, że ustawiają się przed nimi kolejki. Przed niektórymi powstały tymczasowe "poczekalnie".
Choć wiele formalności można załatwić bez wychodzenia z domu, zdarzają się takie, które wymagają przyjścia np. do urzędu lub sądu. Wiele osób nie może też odwlekać przyjścia np. na badania do szpitala. Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Olsztyna wsparł część instytucji w obsłudze klientów.
- Udostępniliśmy łącznie pięć specjalnych namiotów - informuje dyrektor wydziału, Mieczysław Wójcik. - W każdym z nich schronienie może znaleźć kilkanaście osób.
Jeden z namiotów stoi przed Urzędem Stanu Cywilnego przy pl. Jana Pawła II.
- Każdego dnia obsługujemy 35-40 interesantów - informuje kierowniczka USC, Małgorzata Plewka. - Najwięcej osób odwiedza nas w poniedziałki.
Pozostałe namioty udostępnione przez stanęły Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego zostały ustawione przed Sądem Okręgowym, Szpitalem Wojewódzkim oraz dwa przed Szpitalem Miejskim. Takie schronienie jest ważne szczególnie ważne teraz, gdy robi się coraz chłodniej, nie brakuje też opadów.